33.RİTMİK CİMNASTİK DÜNYA ŞAMPİYONASI'NA ON GÜN KALA - 2014-09-12

56 ülkeden 323 sporcunun katılacağı, Uluslararası Cimnastik Federasyonunun en fazla katılımlı organizasyonu olan Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası 22 Eylül Pazartesi günü bireysel eleme müsabakalarıyla Halkapınar Spor Salonun’da başlıyor.

Bireysel kategoride 139, grup serisinde 184 sporcunun katılacağı Şampiyona'da; ilk gün yapılacak bireysel elemelerin ardından ikinci gün çember ve top finalleri, 25 Eylül Perşembe günü labut ve kurdele finalleri, 28 Eylül Pazar günü ise grup finalleri gerçekleştirilecek.

2013 yılında tüm bireysel kategorilerde birinci olan Rus 'Yana Kudryavtseva', top ve labutta birinci olan Rus 'Margarita Mamun' ve çember aletinde dünya şampiyonu olan 'Ganna Rizatdinova' bu sene de organizasyonda yer alıyor.

Türkiye'yi bireysel kategoride: Büşra KIRMACI Antrenörlüğünde Elif Zeynep Celep ve Selin KILAVUZ, Maya KONDAKOVA Antrenörlüğünde de Zeynep Küsem grup serisinde ise Berfin Serdil SÜTCÜ Antrenörlüğünde Ece Mumcuoğlu, Ezgi Bozdemir, Asya Nur Taş, Gülce Çağdaş, Eda Coşkun, Burçin Neziroğlu temsil ediyor.

Olimpiyatların ön elemesi olacak ve Türkiye'de ilk kez yapılacak bu Şampiyona' da, dünyanın en önemli sporcularını ağırlamaktan ve ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Federasyon olarak sporcularımıza güveniyor ve sonuna kadar destekliyoruz.