Antalya'da Cimnastlig heyecanı - 2015-03-26 13:35:35
Antalya'da Cimnastlig heyecanıTÜRKİYE Cimnastik Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Aerobik Cimnastlig 1 ve 2'nci Lig müsabakalarında 13 ilden 297 sporcu mücadele etti.
 
 
 

 

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastlig 1. Lig ve 2. Lig müsabakaları Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda yapıldı. Müsabakalara 13 ildeki 39 kulüpten 297 sporcu katıldı. 10- 11 yaş grubundaki erkek ve kız sporcuların müsabakaları 3 kategoride düzenlendi. Müsabakaların açılış seremonisine Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanetttin Hacıcaferoğlu da katıldı.

"CİMNASTİK HER SPORUN TEMELİ"

Seremonide konuşma yapan Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, federasyon bünyesinde ülke genelinde 10 binden fazla sporcu bulunduğunu anlattı. Cimnastik sporunun önemini vurgulayan Çelen, şöyle konuştu:

"Cimnastik Türkiye'de gelişmezse diğer branşlarda olimpiyatlarda başarısız oluruz. Cimnastik her sporun temeli. Cimnastik yapan sporcu her sporda başarılı olur. Cimnastik sporu yapan sporcu şiddetten uzak durur, derslerinde başarılı olur."

YARIN FEDERASYON KUPASI VERİLECEK

Seremoni ardından 2. Lig müsabakaları gerçekleştirildi. Antalya'da yarın da Aerobik Cimnastik Federasyon Kupası yarışmaları yapılacak. Federasyon tarafından yılda bir defa düzenlenen kupa yarışına farklı yaş gruplarında 127 sporcu katılacak. Dereceye giren sporculara da ödül verilecek.

 

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR