Kulüplerarası Türkiye Cimnastik Şampiyonası - 2015-07-06 16:05:52

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili Bağcı: "İlerleyen zamanlarda yetiştirdiğimiz oyuncularımızla olimpiyata gitme hedefimiz var"

Kulüplerarası Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Türkiye Cimnastik Şampiyonası Antalya’da devam ediyor. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın ikinci gününde gençler ve büyükler kategorilerinde çember, labut, ip ve serbest stillerde sporcular yarıştı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili Emre Bağcı, yaptığı açıklamada, şampiyonanın ilk etabını Nevşehir’de yaptıklarını hatırlatarak, Antalya’da ikinci etabı gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Müsabakalarda sporcuların hem bireysel hem de grup elemelerinde yarıştığını ifade eden Bağcı, Türkiye genelinde 130 sporcunun katıldığı şampiyonada, gençler kategorisinde 30  sporcunun yarışmasının Türkiye cimnastik tarihinde bir ilk olduğunun altını çizerek, “Gençlerde ritmik cimnastikte 30 tane sporcunun olması bizim için çok büyük bir avantaj. Olimpiyata gitme hedefimiz var” diye konuştu.
 
Haber Kaynağı:
 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR