T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
MAYO

8 - 9 Yaş AMP Kalıpları
8 - 9 Yaş AMP Kalıpları (Çift Örnek)
6 - 7 Yaş Temel Aerobik Adımları
9 - 10 Yaş Minik II Barfiks Aleti Zorunlu Serisi
9 - 10 Yaş Minik II Yer Aleti Zorunlu Seri
Naz izan, Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası 2013 - Antalya

PHP Hatası

Önem: Warning

Mesaj: simplexml_load_file(http://vimeo.com/api/v2/video/51910633.xml): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Maximum threads for service reached

Dosya Adı: views/bottom_v.php

Satır Numarası: 56

PHP Hatası

Önem: Warning

Mesaj: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://vimeo.com/api/v2/video/51910633.xml"

Dosya Adı: views/bottom_v.php

Satır Numarası: 56

PHP Hatası

Önem: Warning

Mesaj: Invalid argument supplied for foreach()

Dosya Adı: views/bottom_v.php

Satır Numarası: 57

Vimeo Videosu
ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR
Hedef kota değil madalya!
Hedef kota değil madalya! - 2015-10-01 09:10:03

Bolu Murat Canbaş Cimnastik Salonunda cimnastikcilerin çalışmalarını izleyen Çelen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyon olarak çalışmaların belirlenen hedefler doğrultusunda gittiğini söyledi.

Bütün planların üst düzey sporcularla olimpiyat kotası almak üzerine kurulu olduğunu hatırlatan Çelen, "Olimpiyat kotası almak için 1,5-2 ay gibi kısa bir süremiz kaldı. Bu hafta İstanbul'da Boğaziçi Turnuvasını düzenledik. Özellikle artistik cimnastik kadın ve erkek branşlarında olimpiyata yakın oluğumuzu gördük" diye konuştu.

Çelen, 2020 yılında yarışacak olan sporcuları Boğaziçi Turnuvası'nda gördüklerini anlatarak, 2020 yılında yapılacak olan yarışmalara ülkenin takım olarak gideceğini kaydetti.

Federasyon olarak bir hedeflerinin olduğunu belirten Çelen, "Bizim hedefimiz, bir kadın ve bir erkek sporcu ile olimpiyat kotası almaktı. Olimpiyatlara 2 kişi ile gitmeyi hayal ediyorduk. Çok büyük sakatlık olmadığı müddetçe 2 olimpiyat kotası alacağız gibi görülüyor. Aday sporcularımız kendine güveniyor ve antrenörlerimiz hazır" şeklinde konuştu.

Bu hedefleri çok kısa bir süre için koyduklarına değinen Çelen, "Türk Cimnastik Federasyonu'nun hedefi artık olimpiyatlara katılmak değil, olimpiyatlardan madalya almak. Olimpiyatlara cimnastik bir tane kota belirliyor. Diğer disiplinlerdeki gibi puan toplayarak değil. Çok büyük bir sakatlık olmadığı müddetçe bir erkek ve bir kadın olimpiyat kotası alacağımızdan eminiz" ifadelerini kullandı.

Çelen, sporcuların başarılarının diğer sporcular üzerinde olumlu etkiler oluşturduğunu anlatarak, güreşte alınan madalyaların bütün federasyonlardaki sporcuları da tetiklediğini belirtti.

Haber Kaynağı: