Değerli Cimnastik Ailesi - 2020-08-13 08:22:44

DEĞERLİ CİMNASTİK AİLESİ

Pandemi sürecinden dolayı her ne kadar birçok kişi ile telefon veya bilgisayar ortamında görüşsek de uzun bir zamandır sizlerle yüz yüze görüşüp hasbihal edemiyoruz. Pandemi döneminde çıkaramadığımız dergimizde yazamadığım bir yazıyı, sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerin de bildiği gibi çok iyi bir ivme yakalamıştık. Özellikle de Artistik Cimnastik branşında gelen madalyalar camiamıza büyük bir moral olmuş ve bu moral ile diğer branşlarımızda hep birlikte hedeflerimize daha sıkı kitlenmiştik. Pandemi süreci bizi yapacaklarımızdan alıkoyamadı. Bu süreçte sporcularımızın, kondisyonerler eşliğinde evde yaptıkları online antrenmanlarının bu süreci çok iyi geçirdiğimize bir kanıt olduğunu, salonların tekrar açılmasıyla birlikte antrenörlerden aldığımız teşekkür ve dönütlerden anlayabiliriz.

Bizler, yönetim kurulumuz ve teknik kurullarımızla birlikte özellikle salonlarımızın kapalı olduğu dönemde kendi aramızda online toplantılar yaparak, neler yapabileceğimiz ve neler yapmamız gerektiği konusunda birçok toplantı gerçekleştirdik. Özellikle size anlatmak istediğim ve beni çok heyecanlandıran, camiamıza sürpriz olarak sunmak istediğim bir projemiz pandemiden dolayı aksadı. Fakat biz bu süreçte, projemizin eksikliklerini gidererek camiamızın karşısına daha güzel bir açılış yapmak için var gücümüzle çalıştık. Buradan bir kez daha, tüm projelerde şahsıma desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulu üyelerimize ve özellikle de bu projemizde yoğun emek harcayan, başta Asbaşkanımız Derviş Çatalbaş ve Genel Sekreterimiz Recep Şahin’e çok teşekkür ederim. Projemizin şuanda duyduğunuz merakı ve heyecanı hak ettiğine inancım tamdır.

Camiamıza İstanbul/ Sancaktepe’de muhteşem bir salon ve kamp eğitim merkezi kazandırdık. Artık camiamızın her bir ferdinin kendi evi gibi gelip konaklayabileceği 5 yıldızlı bir otel seviyesinde konaklama tesisimiz ve kamp eğitim merkezimiz oldu. Ayrıca tesisimiz, İstanbul ve Türkiye’deki bütün kulüplerimizin, sporcularımızın antrenman yapabileceği bir cimnastik salonunu içerisinde barındırıyor. Daha fazla detaya girmeden, sizleri bu güzel tesisimizde misafir etmenin heyecanı içerisinde olduğumu belirtmek isterim.

Tabi en büyük teşekkürü bu muhteşem tesisi Türkiye Cimnastik Federasyonuna tahsis eden Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ediyorum. Sayın Bakanımız bu süreçte şahsımı toplantıya davet etmiş, ben de Cimnastik adına İstanbul özelinde ve Türkiye’de nelere ihtiyacımız olduğunu tesis bakımından anlatmıştım. Sayın Bakanımız bütün taleplerimizi kabul edip ve hemen gerekli talimatları verdi. Bu durumu kendim bile tahmin edememiştim.

Tüm bunların içinde, beni en çok sevindiren olaylardan biri de, merhum başkanımız Atilla Örsel’in ismini taşıyan Kartal Cimnastik Salonunun bir spor kompleksine dönüşmesidir. Ritmik ve Trampolin branşlarımızdaki sporcularımızın kullandığı salonun bulunduğu bu spor tesisinde merhum Atilla Örsel’in ismi yeniden yaşayacaktır. Ayrıca, taleplerimiz arasında yer alan, Antalya’daki Olimpik Merkezimizin yanına sporcu kamp eğitim merkezi yapılması, Ankara’daki Olimpik Merkeze cimnastikçilerimiz için bir salon yapılması, Malatya’da bir cimnastik salonu yapılması ve çeşitli eğitim projelerimiz yine Sayın Bakanımız tarafından destek görmüştür. Konuşmalarında daima Cimnastikten bahseden, bana sürekli ‘’ilkokullara girmeliyiz ve daha çok kadınımıza cimnastik yaptırmalıyız’’ şeklinde talimat veren, Sayın Bakanımıza tüm camiamız adına bir kez daha teşekkür ettiğimi bilmenizi isterim.

Kıymetli Ailemiz… Türkiye’nin her yerinden gelen cimnastik haberleri ne kadar büyüdüğümüzü bir kez daha ortaya koymaktadır.

Bizler de, sizlerden aldığımız güç ve desteklerle, sorumluluğumuzun artmış olduğu bilinciyle, çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Almış olduğumuz başarılarımızın, her branşta devam edeceği ve milletimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğimiz görülecektir.

Bir sonraki yazımda olimpik kota şansımızın devam ettiği ritmik cimnastik ve artistik cimnastik branşlarımız ile yeni branşımız parkurda elde ettiğimiz, bizim içi büyük bir adım olan, başarılarımızdan bahsedeceğim.

Sağlıcakla kalmanız temennisi ile,

Sevgi ve saygılarımla,

 

Suat ÇELEN
Federasyon Başkanı


 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR