Değerli Cimnastik Ailesi (01 Ocak 2021) - 2021-05-31 12:38:08

Bu yıl hepimiz için her anlamda çok zor geçti. Maalesef bu salgın birbirimizi görmeye ve dokunmaya alışkın olan bizleri, camia olarak birbirimizden mahrum bıraktı. Yarışmalarımızı, kurslarımızı, seminerlerimizi yüz yüze yapamamanın yanı sıra çoğu faaliyetimizi de iptal etmek zorunda kaldık.

Ancak bu bizi yıldırmadı, süreci en verimli şekilde değerlendirmeye gayret göstererek; hem bizler, hem de sporcularımız şartlara rağmen ellimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu zorlu süreci sportif açıdan en iyi geçiren ülke olduğumuzu göstermek istiyorduk.

Yıllardır yaptığımız çalışmaların meyvelerini aldığımız Ukrayna’da gerçekleştirilen Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası ile ülkemizde organize etme fırsatı bulduğumuz Mersin Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası hepimize umut ışığı oldu.

İnanın ülkemizin ve özelikle camiamızın her bir ferdinin duyduğu gururu, yaşadığı mutluluğu sonuna kadar hissettik ve yaşadık.

Ritmik cimnastik branşına verilen emeğin karşılığını sporcularımızın üstün performansları ile göstermeleri, özellikle ailelerinin gözlerinde gördüğüm gurur benim için tarifi imkansız bir mutluluktu. Ayrıca Mersin’deki Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’na ilk kez katılan sporcularımızın gösterdikleri performans, alınan puanlar ve gerçekleştirilen ilklere tanık olmak geleceğe umutla bakmamızı sağladı.

Bizlere desteği ile moral olan ve şampiyon sporcularımızı başarılı performansları sonrası hemen arayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, heyecanımıza ortak olan Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a, emeği geçen tüm spor ailesi mensuplarına ve basınımıza teşekkür ediyorum.

Bu başarılarla birlikte aldığımız tüm kararların, yapılan planlamaların ne kadar doğru olduğunu da görmüş olduk. Geriye baktığımızda yürüdüğümüz yolun vardığı noktaya en güzel şekilde gelmesinde ne çok çaba var…

En başta sporcularımız ve ailelerine, yönetim kurulumuza, antrenörlerimize, hakemlerimize, teknik kurullarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Camiamıza kazandırılması için üzerinde uzun zamandır çalıştığımız Cimnastik Marşı’nı sizlerle paylaştığımız için ayrıca çok mutlu olduğumu da belirtmek isterim. Bu vesile ile Onur Kurulu Üyemiz Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Parlak Hocamıza teşekkür ederim.

Yılın sonunda gelen bu güzel başarıların sorumluğumuzu arttırdığının bilinci ile daha çok çalışarak yeni başarılar elde edeceğimiz bir yıl bizi bekliyor…

Yeni yılın hepimize daha başarılı ve sağlıklı huzur dolu bir yıl olmasını temenni ediyor, esenlikler diliyorum.

Sevgilerimle…

 

Suat ÇELEN
Federasyon Başkanı

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR