Başkandan Sporcularımıza Mesaj - 2017-02-27 13:24:44

Çok değerli Sporcularımız,

Çok uzun yıllar spor yapmış ve sizlerin geçtiği her evreden geçen bir büyüğünüz olarak bu yazımı sizlere yazmak istedim. Biliyorsunuz ki federasyon başkanlığına aday olduğumda slogan olarak “benim hayallerim antrenör arkadaşlarımın ve sporcu kardeşlerimin gerçekleri olsun istiyorum” demiştim.

Bilmelisiniz ki cimnastik ailesinin öznesi sizlersiniz. Federasyona gelene kadar ki her imkan, kurum ve kuruluş sizler içindir. Sizler olduğunuz sürece de bütün bu yapılar var olmaya devam edecektir.

Sizlere cimnastik branşını yapmayı seçerek bu meşakkatli yolculuğa çıktığınız için teşekkür ederim. Spor hayatınızda çok kıymetli deneyimler edineceksiniz ve bu deneyimleriniz kişisel gelişiminize de tahmin bile edemeyeceğiniz katkılar sağlayacaktır. Dolayısıyla cimnastik her daim sizlere her ortamda ayrıcalıklı bir birey olduğunuzu da hissettirecektir.

Genellikle bir spor alt yapısı olsun diye veya oyun amaçlı başladığımız cimnastik zaman içerisinde bir tutku hali alarak performans boyutuna kadar gelmektedir. Hangi amaçla yapıyor olursak olalım sizlere öncelikli tavsiyem kendinize bir hedef belirlemeniz ve belirlediniz hedef doğrultusunda planlı ve programlı çalışmanız. Yaptığınız işi sevgi ve aşkla yaptığınızı biliyorum çünkü sevgi en başta gelen olmazsa olmaz kuraldır.

Bu güzel yolculuğunuzda, deneyimlerime dayanarak edindiğim tecrübeleri her ortamda paylaşmaya çalışıyorum. Zaman zamanda yazılarımla şimdi olduğu gibi sizlere ulaşmaya ve birikimlerimi aktarmaya çalışacağım.

Sporculuk hayatımda beni başarılı kılan en önemli unsur disiplinli bir şekilde antrenman aksatmayıp hocalarımı dikkatli bir şekilde anlamaya çalışmam oldu. Tabi ki başarısızlıklarımda oldu. Başaramadığım hedeflerimi neden yapamadığımın muhasebesini yaparken bir dizi olay beni federasyon başkanlığı mevkiine taşıdı. Bu pozisyonda bana ve ekibime düşen görev sizlerin önüne çıkan engelleri kaldırmaya çalışmak ve sizlere koymuş olduğunuz hedeflere ulaşmanız için yardımcı olmaktır.

Konfüçyüs şöyle demiştir:

“Unutma, bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.”

Bende diyorum ki;

Hayal kur.

Hedef koy.

Planla.

Başaracağına inan.

Harekete geç ,

Ama yaptığın işi çok sev.

Bugün geçmişte yaşadıklarımı değerlendirdiğimde sizleri her bakımdan çok şanslı görüyorum ve eminim ki sizden sonra gelecek olan nesiller de sizlerden daha şanslı olacaktır. Çünkü cimnastik hızlı büyüyor ve gelişiyor.

Bilinmelidir ki üst düzey performans olarak düşünmeden de cimnastik yapıyorsanız eğer salonlarda olduğunuz sürece bu sizi cimnastikçi yapar. Cimnastiği bıraktığınızda da hangi mesleği seçerseniz seçin eski bir cimnastikçi olarak anılır ve bu ailenin her daim bir üyesi olarak kalırsınız. Bu da cimnastik ailesinin zenginliğidir.

Hayatta herkesin anlatacağı bir hikâyesi vardır.

Ama sizin her zaman gururla anlatacak bir hikâyeniz olacaktır.

Yazımın başında bahsettiğim gibi

Hayalleriniz gerçek olması dileğiyle…

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR