Değerli Cimnastik Kulüplerimiz - 2018-03-07 12:51:52

Değerli Cimnastik Kulüplerimiz,

Büyüyen Cimnastik Federasyonunun en temel öğelerinden biri şüphesiz kulüplerimizdir. Bu bağlamda değişim ve dönüşüm içerisine giren Federasyonumuzun kulüpleri de aynı oranda değişim göstermek zorundadır. Kulüp sayımız 2012’de 644 iken bugün 1037 sayısına ulaşmıştır. Yarışmalara katılım sağlayan kulüp sayısı 98’den 140’a ulaşmıştır. Federasyon olarak kulüplerimizi bilgilendirmek ve istişare yapmak için  kulüp başkanlarımızla her yıl toplantılar düzenliyoruz.

Bizler bu toplantılardan birçok çıkarım elde ediyoruz.

Umuyorum ki sizler de Federasyonumuzun vizyonunu iyi algılayıp stratejilerini de aynı doğrultuda uyguluyorsunuzdur.

Bizim amacımız kulüplerimizin şartlarını iyileştirip profesyonel kulüpler haline gelmelerini sağlamaktır. Kurmuş olduğumuz lig de bunun içindir. Bilindiği gibi her yıl başarılı olmuş kulüplerimizi ödüllendiriyoruz ve böylece kulüplerimizin başarılı olmaları yönünde bir takım kararlar alıyoruz. Tabi kulüp yönetimlerinin başarılı olabilmesi için öncelikle mevzuata çok iyi hakim olmak gerekmektedir.

Değerli Başkanlarım, malum bizim branşımızda ücretler alınarak kulüpleşme yapılmaktadır. Toplantılarda anlattığım gibi kulüp yönetim organlarını aktif ve çalışır hale getirmek çok önemlidir. O yüzden yapılan her işlemde, kulüplerimizin zarar görmemesi için, kararların yerinde ve zamanında verilmesi gerekmektedir.

Çok tecrübeli, hatta profesyonelliğe adım atmış kulüplerimiz de mevcuttur. Bu kulüpler, yeni kurulmuş ve kurulacak kulüpler için önemli birer örnektir.

Federasyonumuz, kulüplerimizin taleplerini değerlendirerek ve kulüplerimizle birlikte hareket ederek ilerlemektedir. Her zaman kulüplerimizin yanında olduğumuzu ve sizlerle dertlendiğimizi bilmenizi isterim.

Federasyon yöneticileri gibi maddi bir menfaat gözetmeden gönülden çalışan siz değerli başkanlarımı ve şahsınızda yönetim kurullarınızı tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR