BALIKESİR İL MÜDÜRÜMÜZÜN DEĞERLİ GÖRÜŞLERİ - 2015-05-04

Cimnastik vücudu, fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirmeye dayalı Olimpik bir branştır.

Vücudu çevikleştirmek, güçlendirmek, esnekliği arttırmak, biomotor yetilerin geliştirilmesi, fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimi arttırmak için yapılan alıştırmaların bütünüdür.

Hizmet alımı yöntemi ile ilimizde 2010 yılında Cimnastik Antrenörü alımı yapılarak başlayan cimnastik çalışmalarımız; 2010 yılından itibaren hizmet vermekte olup çok sayıdaki sporcularımızı hem aldığımız başarılarla hem de ilimizde katıldığımız etkinliklerle cimnastiği yaygınlaştırıp sayımızı daha da arttırma çabasındayız.  Salonumuzda cimnastik yapan 150 lisanslı sporcu hem Artistik hem de Aerobik Cimnastik eğitimi verilmektedir. Hedeflerimiz milli takımda bizleri temsil eden sporcularımızı olimpiyatlar seviyesine yükseltip ülkemizi en güzel şekilde temsil etmelerini sağlamaktır.

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün Hizmet Alımı Cimnastik Antrenörü Cemil Aldemir tarafından gerçekleştirilen cimnastik antrenmanlarından görüntüler.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR