Denizli İl Müdürümüzün Değerli Görüşleri - 2015-04-10

İl Müdürü Ahmet İbanoğlu “Cimnastik Vücut Bilincini En İyi Kazandıran Branştır”

86.453 lisanslı sporcu sayısına sahip Denizli’de, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak görevini sürdüren Ahmet İbanoğlu, cimnastik branşı hakkında görüşlerini paylaştı.

“Cimnastik sporu, son yıllarda yapılan çalışmalarla giderek farkına varılan bir spor dalı oldu. Gelişim çağında ki çocukların fiziki ve ruhsal gelişimlerini sağlayan, tüm spor dallarının temelini oluşturan bir branş. Bunun bilincinde olan ebeveynler, çocuklarını 4-5 yaşlarından itibaren cimnastik ile tanıştırarak, çocuklarının estetik bir yapıya sahip olmalarına önem veriyor.”

“Cimnastik Federasyonu bu işin altyapısından gelmiş, bu spora gönül vermiş bir isme emanet edildi. Cimnastikte göreve geldiğinden bu yana büyük işler yapan Federasyon Başkanı Sayın Suat Çelen’e teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli çalışmalarıyla, cimnastik için altın çağını yaşayacağı bir dönemin hazırlığının yapıldığını biliyoruz. 81 ilde cimnastik çalışmaları için uygun ortamlar oluşturuldu, antrenör alımları yapıldı. Federasyonumuz tarafından antrenman salonlarımıza yeni malzemeler gönderildi.

“Antrenörlerin yetenekli çocukları küçük yaşlarda keşfetmesi için uygulanan Anadolu Yıldızlar Ligi projesine bu yıl cimnastik branşı da eklendi. Sporcularımız özellikle bu projeyle farklı bölgelerde yarışmalara katılarak tecrübe kazanıyor.”

“Bizlerin en önemli görevlerimizden biri çocuklarımızı sporla tanıştırmak, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak. Bu kapsamda Denizli’de gerek cimnastik, gerekse diğer branşlarda yaz spor okulları için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Umuyorum sağlıklı ve spor dolu nesiller için yapılan tüm bu çalışmalar karşılığını bulur. Yapılan yatırımların gelecekte ülkemize, olimpiyat şampiyonu sporcular olarak dönmesini dileyerek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR