Japonya Ziyareti - 2016-02-04

23 Ocakta dünyanın en iyi takımı ile birlikte antrenmanlarla ilk kampını yapan milli takımımızı yerinde izlemek sporcuların son durumu hakkında teknik heyetten görüş almak üzere Başkanımız Suat ÇELEN, Başkan Vekilimiz Emre BAĞCI ve As Başkanımız İsmail GÖKTEKİN Japonya'daydı.

Olimpik Hazırlık Merkezinde millilerimizi izleyen heyetimiz Japonya Cimnastik Birliği başkanı Hidenori FUTAGI'nin daveti üzerine akşam yemeğine katıldı.

FIG Yönetim kurulu üyesi ve başkan adayı WATANABE'ninde bulunduğu yemekte, Japonya Cimnastik Birliği Başkanı FUTUGA, Türk Cimnastiğini yakından takip ettiğini, kazandığı ivmenin önemini aynı zamanda gelişimini taktir ettiğini ve türk cimnastiği için her zaman yardıma hazır olduğunu belirtti.

Milli takımımıza gösterilen ilgi ve sıcak ev sahipliği için mevkidaşına bir şükran plaketi sunan Başkanımız Suat ÇELEN, kampın ve ziyaretin çok verimli geçtiğini ve program el verdikçe bunun karşılıklı tekrarlanması yönünde anlaştıklarını belirtti.

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR