Ritmik Cimnastikte ilk yarışma Adana'daydı - 2016-02-08

Ritmik Cimnastik Kulüplerarası Genç ve Büyükler 1. Etap Müsabakaları 05-07 Şubat Adana’da yapıldı.

Yüreğir Serinevler Spor Salonunda yapılan müsabakanın açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sayın Mustafa UYANIK, tüm konukların Adana’dan  iyi İzlenimle  ayrılmalarını sağlayacağını söyledi. Bu gibi önemli etkinliğin Adana’da yapılmasını sağlayan Federasyon Başkanı Suat Çelen ile diğer yöneticilerine teşekkür etti.Sporcuları Adana’da görmekten mutlu olduğunu ifade eden Uyanık, tüm federasyonların etkinliklerini Adana’da yapmayı arzuladıklarını, spor kenti Adana’da her türlü etkinliğin üstesinden gelecek deneyimli ekibe sahip olduklarını belirterek, sporcu, hakem, antrenör ve yöneticilerine başarılar diledi.

Başkan Vekilimiz Emre BAĞCI ise "Bu sezon ritmik cimnastikte en önem verdiğimiz müsabakaların birini Adana’da yapmayı uygun bulduk. Ritmik cimnastikte olimpiyatlara gitme şansını kaybettik. Ancak, Artistik Cimnastik’te ilk kez olimpiyatlara gitme şansımız yüksek. Bu bağlamda, yoğun çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca Trabzon'da Okullararası Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Altyapıya büyük önem veriyoruz. Geleceğin dünya ve olimpiyat şampiyonlarını hazırlıyoruz. Bizlere Adana’da gösterilen ilgiye teşekkür ederiz" dedi ve sıcak evsahipliği için İl Spor Vekili Mustafa Uyanık’a plaket verdi. 

Kulüplerarası Gençler Kategorisi Bireysel Sonuçlar:

1.Selen BEKTAŞ – ODTU Spor Kulübü

2.Kamelya TUNCEL – TEİAŞ Spor Kulübü

3. Derya DEMİRÖRS –Şavkar Spor Kulübü

 

Kulüplerarası Gençler Kategorisi Takım Sonuçları:

1.ODTU Spor Kulübü

2. Hacettepe Üniversitesi Spor Kulübü

3. Ege Cimnastik Gençlik Spor Kulübü

 

Kulüplerarası Büyükler Kategorisi Bireysel Sonuçlar:

1.Ecem ÇANKAYA- Ege Cimnastik Gençlik Spor Kulübü

2.İpek VARDAR- Beşiktaş- Jimnastik Spor Kulübü

3. Şahika Heval GÜLDÜR- Şavkar Cimnastik Spor Kulübü

 

Kulüplerarası Büyükler Kategorisi Takım Sonuçları:

1. Şavkar Cimnastik Spor Kulübü

2.İstanbul Denge Cimnastik Gençlik Spor Kulübü

3.Ritim Cimnastik GHSK

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR