Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nı gerçekleştireceğiz - 2016-03-11

TÜRKİYE Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Türkiye'de ilk kez Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nın Mersin'de yapılacağını söyledi.Çelen, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'ı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çelen, Adana'da cimnastiğin daha iyi yerlerde olması gerektiğini belirterek sporcu ve kulüp sayısının artırılmasını istedi.Brezilya'nın Rio De Janeiro Kenti'nde gerçekleştirilecek olan 31. Olimpiyat Oyunları'na Artistik Cimnastik'de 2 sporcu ile katılacaklarını ifade eden Çelen, "Ülke olarak cimnastikte hayli iyi konumdayız. Uluslararası Cimnastik Federasyonu, başarımızın yanı sıra bizlere olan güveni nedeniyle 1-3 Temmuz tarihleri arasında Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nın bir ayağının Mersin'de yapılmasını sağladık. Böylece sporcu, antrenör ve Mersinli spor severler dünyanın en ünlü cimnastikçilerini görecekler. Ülkelerin elbette başarısı Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Oyunları'nda kazandığı madalyalarla ölçülüyor. Rio Olimpiyat Oyunları için Artistik Cimnastik'de 4 aday var. Demet Mutlu, Ahmet Önder, Tutya Yılmaz ve Ferhat Arıcan, Nisan ayı içinde yine Rio'da gerçekleştirilecek olimpiyat kotası yarışlarına katılacaklar. Bunlardan ikisi ile Rio'ya gideceğiz. Çok güçlü rakiplerimize rağmen madalya şansımızı zorlayacağız" dedi.Çelen, 81 ilde birer adet kadrolu antrenöre sahip olduklarını belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'ın katkıları ve cimnastiğe verdikleri önem nedeniyle tüm illerimizde kadrolu antrenörlerimiz oldu. Bunların milli takımlara yeni yetenekler kazandırmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

 ATAŞBAK: "BİLİNÇLİ AİLELER CİMNASTİĞİ TERCİH EDİYOR"

 İl Spor Müdürü Abdulkadir Ataşbak, bilinçli ailelerin cimnastiği tercih ettiklerini, Adana'da cimnastikde gördükleri aksamaların giderileceğini belirterek, Federasyon Başkanı Suat Çelen'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Suat Çelen'in eski milli sporcu olmasının yanı sıra İl Spor Müdürlüğü yaptığını hatırlatan Ataşbak, bunun büyük yararının gözlendiğini Suat Çelen'in sporcu, hakem, antrenör, kulüp yöneticileri ve il spor müdürlerini yakından tanıdığını ifade etti.Ataşbak, bölgelerinde ikisi kadrolu 8 antrenör bulunduğunu, bunlarla toplantı yaptığını, hedeflerinin milli takımlara yeni yetenekler kazandırmak olduğunu sözlerine ekledi.Ziyarete, Cimnastik Fedarasyonu Başkan Vekili Emre Bağcı, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Göktekin ile Cimnastik Federasyonu İl Temsilcisi Mahmut Ekrem Yıldızhan'da hazır bulundu.

Haber Kaynağı: Doğan Haber Ajansı

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR