Okullar arasında ilk kez Trampolin Cimnastik - 2016-05-24

Trampolin Cimnastik Okullar arası Türkiye Birinciliği hafta sonu Çankırı'da tamamlandı.

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde 50 sporcu katıldı.

Artistik, Ritmik ve Aerobik Cimnastik branşından sonra Trampolin Cimnastikte Okullar arası Türkiye Birinciliklerine dahil edilmesi branşımız için şüphesiz önemli bir adım.

Seyir zevki yüksek olan trampolin cimnastik branşına katılım kısa sürede üst seviyelere çıkacağına yürekten inanıyoruz.

Trampolin Cimnastik Teknik Kurul Başkanımız Dilaver Abdiloğlu “Şampiyonanın sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve bir kaç gün süren hazırlıkların ardından oldukça güzel geçen bir şampiyonanın sonuna geldiklerini ve “Sporcularımız sorunsuz bir şekilde yarıştılar ve sonuca ulaştılar. Dereceye giren sporcularımızın hepsini tebrik ediyorum ve bundan sonraki şampiyonalarda başarılar diliyorum." dedi.

Müsabakalar sonunda küçük kızlarda İzmir Özel Bahçeşehir Orta Okulundan Sıla Karakuş birinci, İzmir K.Ö.A. Kurak Orta Okulundan Yaren Cesur ikinci, İzmir H.N.H. Ataberk Orta Okulundan Sena Elçin Karakaş üçüncü olurken, küçük erkeklerde Bolu Behiye Baysal Orta Okulundan Melih Hasan Coşkun birinciliği, Evren Osoğlu Orta Okulundan Çankırı Çağrı Humoğlu ikinciliği, Çankırı Özel Rota Orta Okulundan Ayberk Ayaydın da üçüncülüğü elde etti.

Yıldız kızlarda İzmir H.N.H. Ataberk Orta Okulu birinci Cansın Tosuner, Çankırı İsmet İnönü Orta Okulundan ikinci Neval Kağnıcı, üçüncü ise Gökçe Buz, yıldız erkeklerde Samsun Atakum Özel Ses Orta Okulundan birinci Atakan Çakmak, Bolu Ellinci Yıl İzzet Baysal Orta Okulundan ikinci Muhammed Emin Duman, üçüncü ise İzmir Akiş Öğütçü Orta Okulundan Bora Sevimiş oldu.

Genç kızlarda da İzmir Özel Nokta Anadolu Lisesinden Sude Aydın birinciliği, İzmir Özel Mektebim Anadolu Lisesinde Ece Ceylan ikinciliği, İstanbul Maltepe Anadolu Lisesinden Aşkım Burçe Tunay ise üçüncülüğü elde ederken, genç erkeklerde İzmir Özel İz Temel Lisesinden Koray Altınel, Bolu Spor Lisesinden Afer Mert Gürer ve Bolu Fen Lisesinden Doğukan Büyükarslan ilk 3 sırada yer aldı.

Trampolin Cimnastik Okullar arası Türkiye Birinciliğine yaptığı ev sahipliği için Çankırı’ya teşekkür ederiz.

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR