Trabzon Gymnasiade tamamlandı - 2016-07-18

Trabzon'da yapılan Gymnasiade 2016  Cimnastik Müsabakaları tamamlandı.

Ritmik Cimnastik milli takımımız takım halinde Ecem Çankaya-Selen Bektaş-Yağmur Demir-Şahika Heval Güldür 2.,grupta Dilay Üneş-Nil Doğan-Ece Bakıryol-Aslı Ulubent-Burcu Ulubent-Çağla Gümüş 3.,Ecem Çankaya genel tasnifte 3.,çember aletinde1.,ip aletinde 2.,labut aletinde ise 3.olmuştur.

Aerobik Cimnastik milli takımımız takım halinde Sevinç Ayşıl Karasu-Ceren Arpacı-Sezin Sürüm-Hazal Akay-Rüya Arsan- Ayşe Begüm Onbaşı-Deniz Şahin ve Mehmet Ercoş 2.,grupta Sevinç Ayşıl Karasu-Ceren Arpacı-Sezin Sürüm-Hazal Akay ve Rüya Arsan 3.,trioda Ayşe Begüm Onbaşı-Mehmet Ercoş-Deniz Şahin 3.,çiflerde Ayşe Begün Onbaşı-Mehmet Ercoş 1.,tek erkeklerde Mehmet Ercoş 3.,tek kızlarda Ayşe Begüm Onbaşı 1.olmuştur. 

Artistik Cimnastik kız erkek milli takımımız takım halinde 3., sporcumuz Sercan Demir, genel tasnifte 3. olmuştur.Alet finallerinde ise Enfal Keskin denge aletinde 3.,Onur Çelik ise kulplu beygir aletinde 2. olmuştur.

Sporcularımız 3 altın,4 gümüş ve 10 bronz madalya almıştır. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik eder emeği geçen tüm ekibe ve okullara teşekkür ederiz.

Yarışma sonunda, başarı ile yarışan milli takımımız Türk bayrağı etrafında birlik ve beraberliğe destek mesajı verdi.

 

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR