Meşale Samsun Yolunda - 2017-07-04
96 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcıyla Deaflympics tarihinin en büyük organizasyonu olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın meşalesi, 3 Temmuz Pazartesi günü Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi'nin (ICSD) İsviçre'nin Lozan kentindeki merkezinden teslim alındı.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 18- 30 Temmuz arasında Samsun’da düzenlenecek 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın tarihin en geniş katılımlı Deaflympics’i olacağını hatırlattı. Bakan Kılıç, “Dünyanın dört bir yanından sporcular olimpiyat şehrimiz Samsun’da mücadele edecek. 92 ülkeden sporcu ağırlayacak olan Samsun, Türk misafirperverliğini tüm dünyaya gösterecek” dedi.
 
14 Temmuz 2004'te, Avustralya Federasyon Meydanı'nda işitme engelli sporcular,yetkililer,personel ve gönüllülerin de katılımıyla düzenlenen törende, Deaflympics meşalesi ilk defa görücüye çıktı. Melbourne 2005,Tayvan 2009 ve Sofya 2013'te yanan Deaflympics meşalesi,18-30 Temmuz arasında Samsun'da parlayacak.
 
Samsun'da düzenlenecek 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nın en iyi şekilde geçeceğine inanıyor katılacak tüm sporculara başarılar diliyoruuz.
 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR