Türk Lokumu - 2017-09-18

Macaristan’da Halkanın Efendisi? Türkiye’den İbrahim Çolak,  İtalyan rakibi Marco Lodidaio’nun önünde, güçlü bir Türk gayretiyle yarışmayı altın madalyaya imza atarak sonlandırdı. Takım arkadaşları,  2010 Gençler Olimpiyat Oyunları madalya sahibi olan Ferhat Arıcan ve Ahmet Önder  paralel barda gümüş ve bronz madalya kazanarak Türkiye'nin varlığını birden fazla podyumda hissettirdi. Önder ayrıca, Maeno ve dört kez dünyada yer aleti şampiyonu olan Romanyalı  Marian Dragulescu ardından yer aletinde bronz madalya kazandı.

Turkish delight

The Lord of the Rings in Hungary? Turkey’s Ibrahim Colak, who capped off a strong Turkish effort with gold on his signature event, ahead of Italian challenge Marco Lodadio. Teammates Ferhat Arican, a 2010 Youth Olympic Games medallist, and Ahmet Onder added silver and bronze on Parallel Bars, respectively, making sure Turkey’s presence was felt on multiple podiums. Onder also won bronze on Floor, trailing Maeno and four-time World Floor champion Marian Dragulescu of Romania.

Kaynak: FIG http://www.fig-gymnastics.com/site/figNews/view?id=1875

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR