Kamuoyuna Duyuru - 2017-10-27

ÖNEMLİ DUYURU

Son günlerde Federasyonumuza giderek artan bir oranda pilatesle ilgili belgelerden mağduriyet başvuruları alınmaktadır.

Özellikle IPF tarafından yüksek ücretlerle verilen belgeleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince tescil edilen işyeri açmada veya buralarda çalışmada kullanamadıkları belirtilmekte, bu tür hukuk dışı oluşumların faaliyetlerinin sonlandırılması talep edilmektedir.

Diğer taraftan, çeşitli sosyal medya kanallarında, aynı oluşum tarafından, sanki hukuki bir sonuç alınmış gibi, kamuoyunu yanıltıcı beyanatlar verilmekte, ülkemizde gerçekleşmesi mümkün olmayacak sonuçlar sunulmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince tescil edilen özel spor salonları için (stüdyo tipi salonlar dahil) kabul edilen ve buralarda çalışılmasına izin verilen tek belge Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlığınca verilen eğitmenlik belgeleridir. Bu salonlar için Yeterlilik Belgeleri de Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından verilmektedir.

Pilatesle ilgilenenlerin ilk adımı atmadan önce Gençlik ve Spor Bakanlığına, Valiliklere veya doğrudan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine başvurarak doğru bilgileri almaları çok önemlidir.

Yanlış bilgilendirme ile aldıkları belgeleri kullanamama sonucu hukuki yollarla mücadele eden veya etmek isteyen tüm mağdurlara Türkiye Cimnastik Federasyonunca hukuki destek sağlanacaktır.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

 

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR