Altınordu Başkanından Ziyaret - 2018-03-01

Altınordu Başkanı Sayın Seyit Mehmet Özkan Başkanımızı Makamında ziyaret etti.

Altınordu’da cimnastik branşına büyük önem verildiğini vurgulayan Özkan,  “300’e yakın spor okulu öğrencimiz var ve her geçen gün daha da büyüyoruz.  Artık 102 merkezde futbol eğitimi alan 7 binin üzerindeki çocuğumuza da cimnastik ve atletizm dersleri vereceğiz. Altınordu Futbol Okulları yerine Altınordu Spor Okulları  adını kullanmaya başlayacağız. En büyük dileğimiz tabandan Türk sporuna yeni cimnastikçiler yetiştirmek ve Ferhat Arıcan’ın Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda madalya almasına katkıda bulunmak. Bunun için özel bir ekip kurduk ve hedefe ulaşacağız; çünkü inanıyor ve çok çalışıyoruz” dedi. 

Başkanımız ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirterek, "futbolda Türkiye’nin bir numaralı altyapı organizasyonunu kuran Altınordu’nun cimnastikte de aynı hedefi koymasının heyecanını yaşadığını,takdir etmemek mümkün değil.  Bizim de sizlerin deneyimlerinden faydalanacağımızı düşünüyorum. Özellikle Türkiye’nin çok önemli sporcusu Ferhat Arıcan’a olan destekleriniz ve hedefleriniz bizi çok mutlu etti. Bizler de cimnastiğin daha ileri gidebilmesi için elimizden gelen desteği  vermeyi hazırız. İyi bir sporcu olan Çoşkun Boncuk'u antrenör yaparak sporcuları güvenli ellere emanet ettiniz" ifadesini kullandı.

Sayın Özkan'a ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.


 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR