FIG KONSEY TOPLANTISI İSTANBULDA'YDI - 2018-05-13

Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) Başkanlık Komisyonu 8 Mayısta, Yönetim Kurulu 9-10 Mayısta toplantılarını yaptıktan sonra 11-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Konsey Toplantısı gerçekleştirildi.

Konseyin açılışında hazır bulunan IOC As Başkanı, Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı ve Türkiye Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur ERENER bir konuşma yaparak ülkemizde bu denli önemli bir toplantının yapılmasının gurur verici olduğunu belirtti. Federasyonumuz ile Türkiye Olimpiyat Komitesi’nin ilişkisinin son derece iyi olduğunu da vurgulayan ERDENER, son yıllarda Türk cimnastiğinde yaşanan başarılar için Federasyon Yönetimini tebrik etti ve cimnastik branşına her türlü destek için iş birliğine hazır olduğunu sözlerine ekledi.

FIG Başkanı Morinari WATANABE, Prof. Dr. Uğur ERDENER ve Federasyon Başkanımız Suat ÇELEN’ e plaket vererek sıcak ev sahipliği için teşekkür etti.

Toplantının kapanış gününde Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın BAK teşrif ederek konuşmasında : “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Cimnastik Federasyonuna, cimnastiğe ve Suat ÇELEN kardeşime destek veriyoruz. Sizlerle beraber Türk Cimnastiğinin gelişimi için her türlü desteğe hazırız. Spora başlarken çocukların mutlaka cimnastik sporu ile başlaması gerekiyor. Sizlerle beraber Türkiye’de,  cimnastik sporunun gelişmesi için her türlü ortak çalışmaya hazırız. Toplantılarda önemli kararlar ve değerlendirmelerde bulundunuz. Spor ortak bir dil. Spor barışın dili olduğunu ifade etmek istiyorum. Genç bir nüfusa sahibiz ve potansiyelimiz var. Hükümetimiz spor ile ilgili ciddi yatırımlar yapıyor. Geçtiğimiz son 10-15 yıl içerisinde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde Türkiye çok büyük spor yatırımları yapıyor. Bir çok proje yapıyoruz. Bu da Türk sporunun ilerde  Uluslararası alanda önemli yerlere geleceğine bir işaret.” dedi  ve katılımcılara ülkemize geldikleri için teşekkür etti .

Kısa sürede önemli dönüşlerinin olacağını tahmin ettiğimiz toplantılardan sonra özellikle FIG otoritelerinin olumlu bakışları Türk cimnastiğinin pozitif gelişimine devam edeceğinin bir göstergesiydi.

Başta katılımları ile toplantıyı onurlandıran Gençlik ve Spor Bakanımıza,  cimnastiği gelişimi her türlü desteğini esirgemeyen Spor Genel Müdürlüğümüze ve katkısı olan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR