8 FİNAL 1 MADALYA - 2018-06-04

Artistik Cimnastik World Challenge Cup 31 Mayıs- 3 Haziran 2018 tarihleri arasında Slovenya'nın Koper kentinde düzenlendi.

Dünya Kupasına ülkemizi erkeklerde Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, Ahmet Önder, İbrahim Çolak ve Hamza Şamil Yılmaz, kadınlarda ise Göksu Üçtaş Şanlı, Demet Mutlı, Tutya Yılmaz ve İlayda Şahin temsil etti.

Eleme Müsabakalarında yarışan sporcularımız, İbrahim Çolak ile halka ve paralelde, Hamza Şamil Yılmaz ile halkada, Ahmet Önder ile atlamada, Ümit Şamiloğlu ile barfikste, Demet Mutlu ile asitmetrik paralelde, Göksu Üçtaş Şanlı ile dengede, Tutya Yılmaz ile yerde finale kalarak toplamda 8 finale kalmıştır.

Finallerde Hamza Şamil Yılmaz halkada 8., Ahmet Önder atlama masasında 7.,İbrahim Çolak paralel aletinde 4.,Ümit Şamiloğlu barfiks aletinde 5., Demet Mutlu aimetrik paralelde 4.,Göksu Üçtaş Şanlı dengede 5., Tutya Yılmaz ise yerde 8. olmuştur.

Dünya Kupasının tek madalyasını halka aletinde yarışarak gümüş madalya kazanan sporcumuz İbrahim Çolak olmuştur. Sporcumuzu ve antrenörü Yılmaz Göktekin'i tebrik ediyoruz.

Yarışma sonunda Başkanımız Suat Çelen, milli takım için "Dünya Kupasında 8 final yapan kadın&erkek milli takımımız ve antrenörlerimiz gururumuz oldular" ifadelerini kullandı.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR