Cimnastik Tarihinde bir ilk daha - 2018-06-25

22 Haziran-01 Temmuz tarihleri ararasında İspanya'da yapılan 18. Akdeniz Oyunları artistik cimnastik branşımızla başladı.

Ülkemizi artistik cimnastikte, kadınlarda Göksu Üçtaş Şanlı, Demet Mutlu, Tutya Yılmaz, İlayda Şahin, Seher Atalay, erkelerde ise Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak,Ahmet Önder ve Sercan Demir temsil etti.

Elemeler sonunda kadınlar takım olarak 5. olurken, erkekler takım olarak gümüş madalya kazanmıştır. Bu takım madalyası cimnastik tarihinde kazanılan ilk takım madalyası olmuştur. 

Elemeler, genel tasnifte, Göksu Üçtaş Şanlı, Tutya Yılmaz, Ferhat Arıcan, Ahmet Önder, asimetrik paralede Tutya Yılmaz, atlama masası ve yer aletinde Göksu Üçtaş Şanlı, yer, atlama masası ve paralel aletinde Ferhat Arıcan, yer,halka, atlama masası ve paralel aletinde Ahmet Önder, halkada İbrahim Çolak, barfikste ise Ümit Şamiloğlu ile toplamda 16 final ile sonuçlanmıştır.

Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik eder finallerde başarılar dileriz.

Tarihi bir başarıya imza atan milli takımımızda emeği olan herkese teşekkür ederiz.

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR