Artisitk Cimnastik World Challenge Cup tamamladı - 2018-07-09

Uluslarası Cimnastik Federasyonunun Müsabaka Programında önemli bir yer tutan ve ikincisini düzenlediğimiz Artistik Cimnastik World Challenge Cup 6-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Mersin'de yapıldı.

Ülkemizi erkeklerde; Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Hamza Şamil Yılmaz, kadınlarda Göksu Üçtaş Şanlı, Tutya Yılmaz ve Demet Mutlu temsil etti.

6-7 Temmuzda yapılan elemelerin ardından finalde yarışan sporcularımız, 13 Madalya kazandı.

Ahmet Önder yer aletinde altın, paralel aletinde gümüş, Ferhat Arıcan yer aletinde ve paralel aletinde bronz, İbrahim ÇoLAK halka aletinde altın, Ümit Şamiloğlu barfiks aletinde altın, Göksu Üçtaş Şanlı atlama masası aletinde bronz, denge ve yer aletinde altın, Tutya Yılmaz yer,denge ve asimetrik paralel aletinde gümüş, Demet Mutlu ise asimetrik paralelde altın madalya kazanarak sporcularımız toplamda 6 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanmışlardır.

16 ülkenin katıldığı müsabakaya ev sahipliği yapmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek bizi onurlandırdı. Organizasyon süresince bizi destekleyen Mersin Valiliğine, Mersin Büyükşehir Belediyesine, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne çok teşekkür ediyoruz.

Sporcularımızı ve antrenörlerimiz tebrik eder, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Yarışma ve sonuçlar için:

https://www.tcf.gov.tr/modul/index/announcementdetail/Arama_Sonuclari/716

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR