Çocuklarınızın spora attıkları ilk adım olacağız - 2019-05-10

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol de yer alan Temel Spor Eğitimi Programının hazırlanması, okul öncesi, temel eğitim ve özel eğitim okullarının ders programına eklenmesi gereğince 9-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında Trabzon’da Federasyonumuz ve Spor Eğitim Daire Başkanlığımızca 81 ilin cimnastik antrenörlerine eğitim semineri verildi.

Federasyonumuz tarafından eğitim gören Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü cimnastik antrenörleri kendi illerinde seçilen pilot anaokulu ve kreş öğretmenlerine aldıkları eğitimi aktaracak öğretmenler de okul öncesi çocuklara cimnastik ve hareket eğitimi dersleri vereceklerdir. Böylece cimnastik ve hareket eğitimi dersi anaokulu ve kreşlerde ders olabilecektir.

Proje kapsamında Trabzon’da süren eğitimlerimizin uygulama kısmı Yomra Cimnastik Salonu’nda,teorik kısmı ise Yalıpark Otel’de yapılmaktadır. Eğitimler tecrübeli antrenörlerimiz Mehmet BİLGİN, Hakan AKDOĞAN, Sema GÖKTAŞ, Nebil BAKIRSİNİ,Özcan ÖZDEMİR, Ali ÇATALKAYA,Mahir ŞENOL, Murat ŞİMŞEK, Haluk COŞKUN ve Ahmet Ege eşliğinde yapılmaktadır.                                         

Proje  devamı boyunca gerekli görülmesi durumunda bu eğitimler devam edecektir. Bu proje ile çocukların erken yaşta sporla buluşması ve yeteneklerinin keşfedilmesinin yanı sıra obeziteninde önlenmesi amaçlanmıştır. Geleceğe sağlıklı bireyler yetişmenin yolu onları çocukken sporla buluşmak.

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR