Milli Takımımız Moskova Büyükelçiliğinde - 2019-06-17

Artistik Cimnastik Milli Takımımız 09-16 haziran tarihlerinde Rusya'da dünyanın en iyi takımlarından biri olan rusya milli takımı ile kampa girdi.

Kampa; Teknik Koordinatör Ziya Özgören, Antrenör olarak Pavlo Netreba ve Yılmaz Göktekin, Masör Roman Dukhopelo ,Sporcularımız ise Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Mustafa Arca, Sercan Demir ve Yunus Emre Gündoğdu katıldı.

Moskova Büyükelçiliğinin daveti üzerine kamp bitiminde milli takımımız Moskova Büyükelçimiz Sayın Mehmet Samsarı makamında ziyaret etti. Büyükelçimize gösterdiği nezaketinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Milli Takım Kordinatörümüz Ziya ÖZGÖREN; "Rusya'da yapılan bu kampın Olimpiyatların son seçmesi olan Artistik Cimnastik Stutgartt Dünya Şampiyonası öncesi dünyanın en iyi ilk üç takımından biri olan rus milli takımı ile aynı anda çalışma fırsatı bulduğumuz için şanslı olduğumuzu ve teknik anlamdan çok motivasyon olarak sporcularımıza iyi geldiğini düşünüyorum. Rus milli takımının çalışma koşullarına şahit olduğumuzda türk milli takımının çok farklı çalışmadığını gördük. Bu sonuç ülkeden yüksek bir özgüvenle ayrılmamıza sebep oldu. Kamp sonunda Moskova Büyükelçiliğimizin daveti üzerine Moskova Büyükelçimiz Sayın Mehmet Samsar'ı makamında ziyaret ettik. Bize gösterdiği ilgiden dolayı onur duyduk. Başarı dileklerini ileten Büyükelçimizle ayrılmadan hatıra fotoğrafı çektirerek bu güzel anı ölümsüzleştirdik.

 

 

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR