Mersin World Challenge Cup'ta 12 Madalya - 2019-09-02

Uluslararası Cimnastik Federasyonunun Müsabaka Programında önemli bir yer tutan ve üçüncüsünü düzenlediğimiz Artistik Cimnastik World Challenge Cup 1 Eylülde tamamlandı.

Azerbaycan, Bulgaristan, Hırvatistan, Kanada, Kıbrıs, Finlandiya, İrlanda, Slovenya, Ürdün ve Vietnam’ın katıldığı müsabaka Cuma günü gerçekleştirilen basın toplantısının ardından yapılan açılış ile başladı.

İki gün süren elemelerde 18 final yapan milli takımımız finallerde de 5 altın,6 gümüş ve 1 bronz  toplamda  12 madalya kazandı.

Erkeklerde, Mustafa Arca yer aletinde gümüş madalya, Ferhat Arıcan kulplu beygir aletinde gümüş, paralel aletinde altın madalya, Ahmet Önder kulplu beygir aletinde bronz, paralel aletinde gümüş, barfiks aletinde gümüş madalya, İbrahim Çolak halka aletinde altın, Yunus Emre Gündoğdu halka aletinde gümüş, Ümit Şamiloğlu ise barfiks aletinde altın madalya,

Kadınlarda ise Nazlı Savranbaşı asimetrik paralelde altın, Göksu Üçtaş Şamlı yer aletinde altın, Tutya Yılmaz ise yer aletinde gümüş madalya kazanmıştır.

Dünya Şampiyonası öncesi sporcularımız için önemli bir müsabaka olan Mersin World Challenge Cup başarı ile tamamlanırken destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Mersin Valiliğine, Mersin Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, Mersin Büyükşehir Belediyesine ve emeği olan herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR