1.Antalya Orange Cup Yapıldı - 2019-09-08

Cimnastiğin gelişimi açısından önemli bir yere sahip olan ve ilkini düzenlediğimiz Trampolin Cimnastik Uluslararası Turnuva ( Orange Cup) 06-08 Eylül 2019 tarihleri arasında Antalya Spor Salonunda yapıldı.

4 ülke ve 64 sporcunun katıldığı ve ev sahipliği yaptığımız Müsabakada ülkemizi  erkeklerde Fahreddin Duman, Emir Öztürk, Batuhan Meriç Mamur, Ege Özel, Tuğrul Kağan Gülpak, Arda Çınar Sargın, Utku Yılmaz, Muhammed Emin Duman, Baran Topçu, Elmas Ertuğ Altındağ, Gürkan Mutlu, Doğukan Büyükarslan ve Emre Yağmur, kadınlarda ise Sude Aydın, Neval Kağnıcı, Sıla Karakuş, Sıla Musluk, Sena Elçin Karakaş, Livanur Yalçın, Hatice Elif Buğdaycı, Ceren Uysal, Ecem Nisa Esen, Elif Ceren Çolak, Gülsüm Nur Güzel, Esma Kaya, Yaren Gül, Havva Esin Ergün temsil etti.

11-12 yaş grubu kategorisinde Esma Kaya bronz, Havva Esin Ergün gümüş,13-14 yaş kategorisinde Ceren Uysal bronz, Ecem Nisa Esen gümüş, 15-16 yaş kategorisinde Sena Elçin Karakaş gümüş, Sıla Karakuş altın, Muhammet Emin Duman bronz, Elmas Ertuğ Altındağ altın, 17+ grubu kategorisinde ise Neval Kağnıcı gümüş, Sude Aydın altın, Emre Yağmur gümüş ve Doğukan Büyükarslan altın madalya kazanmıştır.

4 altın, 5 gümüş, 3 bronz toplamda 12 madalya kazanan milli takımımızı tebrik ediyoruz.

Müsabakaya destek veren başta Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR