Hakemlerimiz Olimpiyat Oyunlarına davet edildi - 2020-05-16

Artistik Cimnastik Hakemlerimizden Mergül Yılmaz ve Şenol Türkdoğan Uluslararası Cimnastik Federasyonu tarafından Tokyo Olimpiyat Oyunlarına davet edildi.

2.kategori hakem brövesine sahip ve birçok uluslararası organizasyonda görev alarak başarılı yönettikleri müsabakalar sonucunda Mergül Güler referans, Şenol Türkdoğan ise E hakemi olarak davet edilmiştir.

Gelen davet üzerine, Mergül Güler: ” 2012 Londra Olimpiyat oyunlarına antrenör olarak katıldığımda çok heyecanlıydım. Böyle büyük bir organizasyonun parçası olmaktan gurur duymuştum. Tokyo Olimpiyat oyunlarına bu kez hakem olarak katılmak farklı bir duygu. Yine çok heyecanlıyım ve çok mutluyum. Ülkemi bu alanda da en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen en iyisini yapmaya hazırım” diyerek duygularını ifade ederken Şenol Türkdoğan ise “Hakemlik Cimnastik branşında çok büyük sorumluluk gerektirir. Cimnastikçilerin uzun yıllar aralıksız süren muazzam emeklerini düşündüğümüzde hak ettikleri puanları vermek oldukça güç oluyor. Uluslararası platformda Ülkemiz sporcularının hak ettikleri puanları almaları için ciddi bir organizasyon gerekiyor ve bu konuda oldukça büyük çaba harcıyoruz.2021 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında bu görev bana nasip oldu. Umarım Pandemi sonrası sağlıklı bir ortamda Olimpiyat Oyunları gerçekleşir ve orada üzerime düşen görevi layıkıyla ifa ederim”  diyerek duygularını ifade etti.

Hakemlerimizi tebrik ediyor, Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR