Milli Sporcularımıza Güzel Haber - 2020-06-15

Resmî Gazetede yayınlanan milli sporcu belgesi verilmesi hakkında yönetmelikte yapılan değişikliklerde,milli sporcu belgesinin e devlet üzerinden alınabilmesi kolaylığı ve özellikle branşımız için millilik sayısının değerlendirilmesindeki avantaj ön plana çıkıyor.

Daha önce eleme yarışmaları 1 millilik sayılırken yeni yönetmelikle fiilen yarışılan ve eleme niteliği taşıyan her aletteki katılım 1 er millilik sayılacak.

Yapılan bu düzenleme sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı toplantılarda başkanımız Suat Çelen sporcuların bu konudaki mağduriyet ve hak kayıpları hakkında görüş ve önerilerini belirterek sunumlar yapmıştır.

Bu güzel haberin ardından Başkanımız twitter hesabından “Sporculuk dönemimden bu yana anlayamadığım ve bir çok sporcumuza anlatamadığımız bir sorundu.Çok önemli bir karar ve emeği geçenlere sporcularımız adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Bu önemli karar bir çok sporcuya motivasyon kaynağı olacağına inanıyoruz.Bu çalışmada başta Gençlik ve Spor Bakanımız M.Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlemizi sunarız.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR