Traompolin Cimnastikte hedef Paris Olimpiyatları - 2020-10-05

Son yıllarda önemli bir gelişme kaydeden trampolin cimnastik braşında 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarını hedefleyen bir proje başlatıldı.

Proje çerçevesinde ülkemizde başarılı sporcular yetiştiren milli takımlar baş antrenörü Zakaria Abramashvili, sporcu potansiyeli olan Bolu, Çankırı, İzmir, Karabük, Konya, Mersin ve Samsun’da belli sürelerle çalışarak sonunda elde edilecek veriler doğrultusunda projenin devamını planlayacaktır.

Özellikle Bolu’da trampolin cimnastik branşı için tahsis edilen yeni salonda incelemelerde bulunan Başkanımız Suat Çelen, As Başkanımız Cumhur Özçelik, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara, Bolu Spor Şube Müdürü Ramazan Demir ve İl Temsilcimiz Mehmet Özdoğan, proje sayesinde elit sporcuların sayısının artacağına ve 2024 Paris Olimpiyatlarında yarışabilecek sporcular yetiştirileceğine inandıklarını ifade ettiler.

Proje dahilinde çalışmaları tamamladıktan sonra yeni bir planlama yapıp projenin ikinci aşamasına geçilecektir.

Projemize destek veren başta Spor İl Müdürlerimize, İl Temsilcilerimize, illerimizdeki trampolin cimnastik antrenörlerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR