Başkanımız İl Temsilcilerimiz ile bir araya geldi - 2020-10-07

Almanya’da yapılan 2019 Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonasında İbrahim Çolak ve Ahmet Önder tarafından alınan ilk Dünya Madalyaları tarihi dikkate alınarak Ekim Ayının 2. Haftası Cimnastik Haftası, 2. Cumartesi günü ise Türkiye Cimnastik Günü olarak ilan edilmiş ve her yıldönümünde çeşitli etkinliklerle kutlanılması kararlaştırılmıştır.

Bu yıl ilkini kutlayacağımız Cimnastik Haftamız kapsamında Başkanımız Suat Çelen İl temsilcilerimiz ile toplantı yaptı. Cimnastik Haftamızın kutlamaları ile ilgili bilgi veren başkanımız, İl Spor Müdürlüklerimizin ve il temsilcilerimizin desteği ile bu haftayı en güzel şekilde geçireceğimize inandığını belirtti.

Yapılan toplantıda her şeye rağmen, tedbirler ihlal edilmeden, ana branşlarımızdan birisi olan cimnastik adına farkındalık oluşturmak amacıyla, İl Müdürlüklerimizin önderliğinde İl temsilcilerizce yerel yöneticilerimizi ziyaret, gösteri müsabakaları, sosyal medya yoluyla günün anlamının vurgulanması, merkezi alanlarda dövizlerle günün hatırlatılması veya dövizli kısa yürüyüşler gibi sembolik faaliyetler düzenlenmesi uygun görülmüştür.

Cimnastik tarihi İçin unutulmaz bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyor, kutlamalara veren Spor İl Müdürlüklerimize, İl Temsilcilerimize, Antrenör ve Sporcularımıza teşekkür ediyoruz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR