Trampolin Cimnastik Milli Takımız Mersin’de Kampa Girdi - 2020-10-16

Trampolin Cimnastik Milli Takımımız gelecek yıl Rusya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Mersin’de kampa girdi. Olimpik Cimnastik Salonu’nda 1 Kasım’a kadar sürecek kampa Trampolin Cimnastik Milli Takımlar Başantrenörü Zakaria Abramashvili, 10 antrenör ve 18 sporcu katıldı.

2020 Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında kentte bulunan heyetimiz kampı ziyaret etti. Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanımız Suat Çelen sporculara bir moral konuşması yaparken, beklentilerini; ‘’Çok çalışıp artık Türk bayrağını dalgalandıracak ortamları hep beraber yaşamamız gerekiyor. Bunu da el birliğiyle yapacağız’’ sözleriyle dile getirdi.

Federasyon Başkanımız Suat Çelen, daha sonra salonda gazetecilere Rusya Trampolin Cimnastik Takımı’nın da kamp için Mersin’i tercih ettiğini hatırlatarak, "Rus antrenör, ‘Burası bir tesis değil, bir spor kompleksi. Çok şanslıyız ki, Olimpiyatlara olimpik aletlerde hazırlanıyoruz’ dedi. Sporcularımızla da biraz önce konuştum; ülkemiz artık tesisi yapmış, malzemesini almış, antrenör kalitesini hazırlamış, sporcu kalitemiz var; çok çalışıp artık Türk bayrağını dalgalandıracak ortamları hep beraber yaşamamız gerekiyor. Bunu da el birliğiyle yapacağız" ifadelerini kullandı.

Başantrenör Zakaria Abramashvili de Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun projesine dikkat çekerken "Gençlerde çok yetenekli sporcularımız var. Onlara değer verip yatırım yapıyoruz. Avrupa Şampiyonası var, oraya hazırlanıyoruz ama esas hedefimiz Olimpiyatlar. Federasyonun yaptığı çok doğru bir proje var. O projede il il dolaşıp, yetenekli gençleri bulup, kamplara getirip değerlendirmeler yapıyoruz." diye konuştu.

Milli sporcumuz 27 yaşındaki Gürkan Mutlu ise yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ara verdikleri çalışmalara yeniden başladıklarını aktararak, "Kamptan sonra inşallah hedeflerimizi yavaş yavaş gerçekleştirerek 2024'teki olimpiyatlara bir erkek bir kadın sporcu olarak kota almak istiyoruz. Bunun için uğraşıyoruz. Çok yaklaştığımız hedefi inşallah en kısa zamanda gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

19 yaşındaki sporcumuz Sude Aydın, Mart ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda iddialı olduklarını ve 2024 Olimpiyatları için şimdiden planlamalar yapılıp kampların başladığını söyledi.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR