36 İlimizde Altyapı Hamlesi - 2020-11-23

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ve Türkiye Cimnastik Federasyonumuzun girişimi ile 36 ilimizi kapsayan dev bir altyapı hamlesi gerçekleştirildi. 1489 teknik malzeme temin edilirken Edirne’den Hakkari’ye, Artvin’den Muğla’ya Türkiye’nin dört bir yanındaki cimnastik salonlarında kurulum için çalışmalara başlandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanımız Suat Çelen konu ile alakalı, ‘’Üzerinde hassasiyetle çalıştığımız bu projeye destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Atmış olduğumuz adım bizi çok mutlu etmiş olup cimnastiğin çocuklarımıza ve gençlerimize ulaşması için büyük önem teşkil etmektedir. ’’ ifadelerini kullandı.

Bakanlığımızın 36 ilimize tek kalemde yapmış olduğu yatırım ile cimnastik aleti olmayan ilimiz kalmadı. Bu altyapı hamlesinin artık 81 ile yayılan cimnastiğin özellikle Anadolu’daki gelişimi için önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyor; Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, illerimizde cimnastik için salon tahsis eden Gençlik ve Spor İl Müdürlerimize ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR