Avrupa Şampiyonu Sporcularımız Çiçeklerle Karşılandı - 2020-11-30

Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan sporcularımız yurda döndü. Kafilemiz Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı temsilen Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Soner Başkaya ve sporcuların aileleri tarafından bayraklar ve çiçeklerle karşılandı.

Karşılamada Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanımız Suat Çelen ‘’Biz orada olimpiyatlara kota almış 3 ülkeyi geride bırakarak şampiyon olduk. O açıdan çok gururluyuz. Bu başarıda gerçekten çok büyük bir emek var. Bu başarının en büyük mimarları sporcularımız ve aileleridir. Başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve sporcularımızın ailelerine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı Kaptanımız Duygu Doğan ise duygularını "Türkiye tarihinde bir ilki başardık, çok mutlu ve gururluyuz. Altın madalya alarak ülkemizi gururla temsil ettik. Tarif edilemez bir his bu. Çok çalışmıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımız için ayrıca çok mutluyuz." sözleriyle paylaştı.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR