Avrupa Şampiyonası'nda Toplam 8 Madalya - 2020-12-13

Mersin'de düzenlenen Artistik Cimnastik Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda milli sporcularımız toplam sekiz madalya kazandı. Cumartesi günü Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder ve Abdelrahman Elgamal’ın yer aldığı takımımız gümüş madalya kazanırken, Türkiye Alet Finallerinin yapıldığı Pazar günü yedi madalya daha kazandı. 

Ferhat Arıcan; paralel bar aletinde 15.100 puan ile altın madalyanın sahibi oldu. Avrupa Şampiyonu sporcumuz kulplu beygirde ise 14.433 puan ile üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Halkada daha önce Dünya Şampiyonu olan İbrahim Çolak, 15.000 puan ile bu kez Avrupa Şampiyonu oldu. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan şampiyonları tebrik etti

Avrupa Şampiyonu olan sporcularımızı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arayarak bizzat tebrik etti. Cumhurbaşkanımızdan henüz sporcularımızın teri dahi kurumadan gelen bu telefon sporcularımızı ve camiamızı gururlandırdı. 

Gençler kategorisinde Mert Efe Kılıçer 12.933 puan ile barfikste gümüş madalya kazanırken, paralel barda 13.266 puan ile bronz madalyanın sahibi oldu. Bora Tarhan ise halkada 13.000, atlama masasında 14.016 puan ile iki bronz madalya kazandı.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR