Avrupa Şampiyonası'nda İlkleri Başardık - 2020-12-20

Artistik Cimnastik Kadınlar Avrupa Şampiyonası son gün oynanan alet finalleri ile tamamlandı. Büyüklerde Göksu Üçtaş Şanlı yer aletinde kazandığı gümüş madalya ile Türk cimnastik tarihinin Artistik Cimnastik Kadınlar Avrupa Şampiyonası seviyesinde büyüklerde ilk madalyasını kazandırırken, Derin Tanrıyaşükür asimetrik paralel aletinde elde ettiği bronz madalya ile aynı başarıya gençler kategorisinde imza attı.

Büyükler alet finallerinde Göksu Üçtaş Şanlı yer aletinde elde ettiği 13.100 puan ile gümüş madalyanın sahibi oldu. Altın madalyayı itiraz sonucu yeniden yapılan değerlendirmede 13.450 puan alan Rumen sporcu Larisa Andreea Iordache kazandı.

Ülkemizi alet finallerinde temsil eden sporcularımızdan Dilara Yurtdaş atlama masasında, Bilge Tarhan ise denge aletinde Avrupa altıncısı oldular.

Derin Tanrıyaşükür Avrupa Üçüncüsü

Sabah seansında oynanan gençler alet finallerinde ise Derin Tanrıyaşükür asimetrik paralel aletinde 12.050 puan ile bronz madalyanın sahibi oldu. Derin’in madalya kazandığı asimetrik paralelde Avrupa dördüncüsü olan Beyza Özen ayrıca atlama masasında da aynı dereceyi elde etti. Denge aletinde ülkemizi temsil eden Sevgi Seda Kayışoğlu ise Avrupa beşincisi oldu.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR