FIG Başkanı Morinari Watanabe ve Federasyon Başkanımız Suat Çelen TMOK'u ziyaret etti - 2021-01-20

Uluslararası Cimnastik Federasyonu Başkanı Morinari Watanabe ve Federasyon Başkanımız Suat Çelen, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ni ve Olimpiyatevi’ni ziyaret etti. TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ile görüşen Morinari Watanabe, TMOK’un sporculara desteği, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi aldı. 

Ziyarette Cimnastik Milli Takımımız ile ilgili videolar izleyen Morinari Watanabe ardından Olimpiyatevi’nde bulunan Olimpiyat Tarihi Sergisi ve Haluk San Spor Kütüphanesi’ni gezdi.

Uluslararası Cimnastik Federasyonu Başkanı Morinari Watanabe, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Federasyon Başkanımız Suat Çelen ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan; TMOK Sportif Gelişim Birimi ve TMOK Kurumsal İletişim Birimi ile bir araya gelerek, Tokyo Olimpiyatları, Dünya Cimnastik Federasyonu, Türk cimnastiğinde yaşanan gelişmeler ve geleceğe yönelik fikirlerini paylaştı.

Morinari Watanabe, TMOK bünyesindeki eğitim amaçlı faaliyetleri çok beğendiğini dile getirirken kütüphaneden, kongre salonuna Olimpiyatevi’nin donamından etkilendiği belirtti.

Federasyon Başkanımız Suat Çelen;  Uluslararası Cimnastik Federasyonu Başkanı Morinari Watanabe’yi Türkiye’ye daveti ve misafirperverliğiyle İstanbul’da ağırlaması dolayısıyla başta Prof. Dr. Uğur Erdener olmak üzere Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne teşekkürlerini iletti. 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR