Cimnastiğin Türkiye’deki Tarihine Işık Tutacak Projenin Hazırlıkları Sürüyor - 2021-02-18

Federasyonumuz bünyesinde cimnastiğin Türkiye’deki tarihine ışık tutacak yeni bir projenin hazırlıkları sürüyor. Yaptığı arşiv çalışmalarını Türkiye Cimnastik Tarihi internet portalı ve sosyal medya hesapları vasıtasıyla cimnastik severlerle buluşturan Hüseyin Şeyda Dündar, bu çalışmaları bir almanak haline getirmek için sürdürdüğü hazırlıklar ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.  

Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki cimnastik belgelerinin tashih ve editörlük faaliyetlerinin planlanması ve hazırlık aşamalarını İcra Kurulumuz ile Türkiye Cimnastik Federasyonumuzun İstanbul Sancaktepe Tesisleri’nde görüşen Hüseyin Şeyda Dündar çalışmada gelinen aşamaya dair bilgi verdi. Yönetimimiz projeye ilişkin Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun her türlü katkıyı vereceğini aktardı.

Başkanımız Suat Çelen, ‘’Projeye ilişkin Türkiye Cimnastik Federasyonu her türlü desteği bugüne kadar verdi ve vermeye de devam edecektir. Hüseyin Şeyda Beye ve bu kıymetli çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.  Daha önce bu tarz çalışmalar yapmış kişi ve örneklerden faydalanılması ve bilimsel bir şekilde profesyonelce geleceğe ışık tutacak örnek bir çalışma olması gerektiğini ifade eden Başkanımız Suat Çelen, oluşturulacak komisyon ile çalışmaların hızlıca biteceğine olan inancını da belirterek sonuçta çıkacak çalışmanın gelecek nesillere ışık tutacağını ve güzel bir eser olacağını belirtti.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR