Federasyonumuz ile Vestel Arasında İş Birliği - 2021-03-05

Federasyonumuz ile Türkiye’de sporun ve sporcunun önde gelen destekçilerinden Vestel arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşmenin detayları Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanımız Suat Çelen, Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımımızın katılımıyla gerçekleştirilen online basın toplantısında paylaşıldı.

Basın toplantısında 8 Mart Kadınlar Günü'ne özel Vestel’in Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımımız ile çekilen reklam filminin ilk gösterimi paylaşıldı. Hazırlanan reklam filmi ile duyurulan anlaşma neticesinde Vestel, bundan sonra Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun co-sponsoru ve Ritmik Cimnastik Branşı Ana Sponsoru olarak cimnastiğe destek verecek.

‘’Cimnastik uluslararası ölçekte en prestijli spor dallarından biri’’

Spor sponsorluklarında yeni bir dönem başlattıklarına dikkat çeken Vestel Genel Müdürü Ergün Güler; “Uzun yıllardır ülkemizde sporun çeşitli dallarına destek veriyoruz. Spora yapılan yatırımı bir sosyal sorumluluk olarak görmüyor, aksine bu yatırımın hem markamıza hem de desteklediğimiz spor dalına yapılan bir yatırım olarak görüyoruz. Spor sponsorluklarındaki başarıyı sağlayan en önemli etken ise sürdürülebilirlik. Voleybola beş yıldır kesintisiz ve artırarak verdiğimiz destek sayesinde bugün voleybol denildiğinde akıllara Vestel geliyor. İş birliğimizin hem Türk Voleyboluna hem de markamıza katkısı çok büyük. Toplumun gelişiminde sporun kritik rol oynadığının bilinç ve farkındalığıyla spora yatırım yapmakta sadece voleybol ile kalmadık. Futbol, e-spor, hentbol gibi gelecekte büyük başarılar elde edeceğine inandığımız farklı dallara da desteğimizi sürdürdük. Şimdi ise yakın zamanda elde ettiği başarıyla ülkemizi gururlandıran Türkiye Cimnastik Federasyonuna destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Umut vadeden, geleceği parlak başarılı genç sporcularımızla tüm camiaya dokunmak istiyoruz. Cimnastik uluslararası ölçekte en prestijli spor dallarından biri. Ülkemizde bugüne dek yeterince ilgi görmedi ancak gençlerimiz tarihi yeniden yazıyor. Bu yolculukta ihtiyaç duydukları desteği onlara sunmaya hazırız.’’ dedi.

‘’Cimnastik ile başarıdan başarıya koşacağımıza inanıyorum’’

Önem verdikleri bir diğer konunun kadın sporcuların gelişmesi olduğunu ifade eden Güler; ‘’Desteklediğimiz Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı, Kastamonu Kadın Hentbol Takımı ve Kadın Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı’nın elde ettiği başarılar ülkemiz için çok kıymetli. Vestel olarak bu kadınları desteklemek bizim için gurur kaynağı. Türkiye Cimnastik Federasyonu ile olan iş birliğimizin başlangıcının da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesine isabet etmesini ayrıca anlamlı buluyorum. Sponsorluk anlaşmamızın tüm taraflar açısından hayırlı olmasını diliyor cimnastik ile başarıdan başarıya koşacağımıza inanıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

‘’İş birliğinin sporcularımızın motivasyonunu arttıracağına inanıyorum’’

Sözlerine ‘’Milli gururumuz Vestel’e cimnastik sporuna verdiği destek dolayısıyla teşekkür ediyorum.’’ ifadeleriyle başlayan Federasyon Başkanımız Suat Çelen; ‘’Türk Cimnastiği 2019 ve 2020’de önemli bir çıkış yakalayarak Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında önemli başarılar elde etti. Bu başarıların gelecekte de artarak devam etmesi adına çalışmaya devam ediyoruz. Cimnastik en küçük yaşta başlanan spor olması sebebiyle en temel branştır. Buradan hareketle spordaki öncü ülkeleri incelediğimiz zaman cimnastiğin bir ülkenin sportif gelişmişliğinin en önemli göstergelerinden biri olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Biz Türkiye Cimnastik Federasyonu olarak sadece şampiyon yetiştiren bir kurum değil, diğer spor branşlarına da ahlaklı, dürüst, vatanını ve milletini seven sporcular yetiştiren bir okul olarak kendimizi konumlandırıyoruz. Bu noktada teknolojinin öncü firmalarından olan Vestel ile sağladığımız iş birliğinin sporcularımızın motivasyonunu arttıracağına ve başarılarına da önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. ‘’ dedi.

‘’Lisanslı sporcu sayımızı milyonlara ulaştırmayı hedefliyoruz’’

Türkiye’de cimnastiğin geldiği noktanın altını çizen Çelen;  ‘’Cimnastik faaliyetleri son sekiz yılda 12 ilden 81 ile yayılırken, lisanslı sporcu sayısı 1000’li rakamlardan 120.000’e ulaştı. Lisanslı sporcularımızın üçte ikisinin kadın olmasının Türkiye adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle Türkiye’nin kuzeyinden, güneyine; doğusundan, batısına en ücra köşesine kadar Türk gencine cimnastik yapabilmesi için imkan sağlıyoruz. Bugün duyurduğumuz iş birliği neticesinde ve Vestel’in sağlayacağı tanıtım faaliyetleriyle lisanslı sporcumuzu - özellikle kadınlarda- milyonlara ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefte bize katkı sağlayacak Vestel’e bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

Ritmik Cimnastik Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonu olduğunda başarıyı Türk kadınlarına ve sağlık çalışanlarına armağan ettiklerini ifade eden Çelen, ‘’Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nın ardından Mersin’de düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda da büyük ve genç kadınlarda; Göksu Üçtaş Şanlı ve Derin Tanrıyaşükür ile Avrupa Şampiyonası düzeyinde ilk madalyalarımızı aldık. Aerobik cimnastikte Ayşe Begüm Onbaşı, Dünya Şampiyonluğu kazandı. Kadın sporcularımızın bu başarılarından dolayı gururluyuz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan bir reklam filmiyle işbirliğimizi duyuruyor olmamızdan ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Bu sponsorlukların Türk sporuna büyük katkılar sağlayacağını düşünüyor, iş birliğimizin karşılıklı olarak büyümesini temenni ediyorum. Tekrar tüm cimnastik ailesi adına Vestel’e teşekkür ediyorum.’’ dedi.

‘’Özel bir filmle duyurmak istedik’’

Amaçlarının Türkiye’de sporun yükselişine katkıda bulunmak ve kadınların sesinin daha çok duyulmasına yardımcı olmak olduğunu belirten Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu ise;a ”Vestel olarak sponsorluklardaki ilk amacımız, iş birliği yaptığımız spor dalına her alanda destek verip gelişimine katkı sağlamak. Her daim onlarla iş birliği içerisinde olarak, destek verdiğimiz sporun dünya standartlarında bir seviyeye gelmesi, izleyici kitlesinin artırılması ve ülkemize dünya çapında başarılar getirmesi için çalışmak. Biz iş birliğine gittiğimiz sporların, olduğu noktadan daha ileriye gitmesini kendisine hedef koyan bir şirketiz.  ‘’Vestel’le Olur, Neden Olmasın?’’ diyerek uluslararası ölçekte büyük başarılar elde eden kadın sporcularımızın gelişmesi ve ilerlemesi için onların yanında duruyoruz. Türkiye Cimnastik Federasyonu ile imzaladığımız bu anlaşma kapsamında da 2020 Avrupa Şampiyonu Kadın Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı’nı desteklemekten gurur duyuyoruz. Birlikte nice başarılara imza atacağımıza inancım tam. Bu anlamlı iş birliğini 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel bir filmle duyurmak istedik. Vestel olarak kadınların toplumsal ve ekonomik hayattaki varlığının güçlenmesini destekliyor, bu konuda birçok çalışma yapıyoruz. Biliyoruz ki kadınların bu hayatta üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok. Yeter ki dik duralım, içimizdeki gücün farkına varalım ve birbirimize ilham olalım.” şeklinde konuştu.

‘’Yeni madalyalar getireceğiz’’

Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımımızın kaptanı Duygu Doğan ise; ‘’Hepimizin küçük yaşlardan itibaren yoğun emek ve çaba göstererek bugünlere geldik. Türkiye’ye ritmik cimnastik branşında ilk Avrupa Şampiyonluğunu getirmenin gururunu yaşadık. Bu yolda emeği geçen, bize inanan ve destek olan herkese çok teşekkür ederiz. Başarımızı fark eden, cimnastikte Türkiye’yi daha ileri götürmeyi hedefleyen, bize yeni yollar açılmasına destek olan Vestel’e başta şahsım olmak üzere tüm takım arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bu sponsorlukla başarımızı perçinleyecek, ülkemize yeni madalyalar getireceğiz.’’ dedi.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR