Artistik ve Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonaları Tamamlandı - 2021-03-29

Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası ve Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası 26-28 Mart tarihlerinde Bolu’nun ev sahipliğinde düzenlendi. Müsabakalar Murat Canbaş Cimnastik Salonu ve Karaçayır Sporcu Fabrikası’nda yapıldı. Yapılan yarışmalar sonucunda kürsüler şöyle oluştu: 

Artistik Cimnastik Büyük Erkekler 

Genel Tasnif:

1. Adem Asil (86.600) 

2. Ahmet Önder (84.450)

3. Sercan Demir (80.950)

Yer: 

1. Ahmet Önder (14.550)

2. Mustafa Arca (14.450)

3. Adem Asil (14.350)

Kulplu Beygir:

1. Onur Çelik (13.800)

2. Ahmet Önder (13.600)

3. Ferhat Arıcan (13.350)

Halka:

1. İbrahim Çolak (14.900)

2. Adem Asil (14.750)

3. Yunus Emre Gündoğdu (14.450)

Atlama Masası:

1. Adem Asil (14.250)

2. Ahmet Önder (13.875)

3. Şevket Yıldız (13.835)

Paralel Bar:

1. Ahmet Önder (15.100)

2. Ferhat Arıcan (14.900)

3. Sercan Demir (14.800)

Barfiks:  

1. Ahmet Önder (14.150)

2. Adem Asil (13.150)

3. Sercan Demir (12.950)

Artistik Cimnastik Genç Erkekler

Genel Tasnif:

1. Mert Efe Kılıçer (75.50)

2. Altan Doğan (74.850)

3. Ahmet Burak Ekici (73.750)

Yer:

1. İrfan Umut Uysal & Mert Efe Kılıçer (12.850)

3. Umut Mehmet Filiz (12.350)

Kulplu Beygir:

1. Mert Efe Kılıçer (12.800)

2. Deniz Şen (11.850)

3. Altan Doğan (11.800)

Halka:

1. Altan Doğan (12.750)

2. Mert Efe Kılıçer (12.500)

3. Liu Carlo Mandela Tuaklı (11.850)

Atlama Masası:

1. Emirhan Kartın (12.700)

2. Ahmet Burak Ekici (12.600)

3. Umur Mehme Filiz (12.500)

Paralel Bar:

1. Altan Doğan (13.700)

2. Mert Efe Kılıçer (13.400)

3. Volkan Arda Hamarat (12.950)

Barfiks:

1. Mert Efe Kılıçer (13.000)

2. Altan Doğan (12.100)

3. Liu Carlo Mandela Tuaklı (12.050)

Artistik Cimnastik Kadınlar 

Büyükler Genel Tasnif:

1. Cemre Kendirci (46.400)

2. Yaren Turan (45.350)

3. Bilge Tarhan (45.200)

Gençler Genel Tasnif:

1. Bengisu Yıldız (46.050)

2. Zeren Gürses (45.550)

3. Zeynep Kurtuluş (44.500)

Atlama Masası: 

1. Bilge Tarhan (13.200)

2. Bengisu Yıldız (13.000)

3. Yaren Turan (12.925)

Asimetrik Paralel:

1. Dilara Yurtdaş (12.250)

2. Bengisu Yıldız (11.750)

3. Nazlı Savranbaşı (11.500)

Denge:

1. Bengisu Yıldız (11.550)

2. Derin Tanrıyaşükür (11.150)

3. Atiye Berra Karademir (11.100)

Yer:

1. Yaren Turan (11.950)

2. Bengisu Yıldız (11.700)

3. Bilge Tarhan (11.400)

Trampolin Cimnastik 

Büyük Erkekler Finali:

1. Gürkan Mutlu (57.865)

2. Hüseyin Engin Yontucu (54.580)

3. Emre Yağmur (53.395)

Büyük Kadınlar Genel Tasnif:

1. Neval Kağnıcı (91.820)

2. Gökçe Buz (86.410)

3. Aşkım Burçe Tunay (83.725)

Genç Erkekler Finali:

1. Baran Topçu (50.815)

2. Emir Öztürk (49.615)

3. Arda Çınar Sargın (48.025)

Genç Kadınlar Finali:

1. Elif Ceren Çolak (51.890)

2. Ceren Uysal (50.805)

3. Livanur Yalçın (50.600)

Ayrıntılı sonuç dökümanları için: Artistik Cimnastik Erkekler - Artistik Cimnastik Kadınlar - Trampolin Cimnastik

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR