Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takımımızdan Bir Altın Bir Bronz Madalya - 2021-04-25

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda milli sporcu Ferhat Arıcan paralel bar aletinde Avrupa şampiyonu olurken, Adem Asil barfiks aletinde bronz madalya kazandı. 

2020 Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda da paralel bar aletinde altın madalya kazanan Ferhat Arıcan, İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen şampiyonada paralel bar aleti finalinde elde ettiği 15.300 puanla üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Perşembe günü yapılan eleme müsabakalarında olimpiyat kotası alan Adem Asil ise barfiks aleti finalinde aldığı 13.766 puanla bronz madalyanın sahibi oldu. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Tebrik Telefonu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Federasyon Başkanımız Suat Çelen ve madalya alan sporcularımızı arayarak tebriklerini iletti. Sayın Cumhurbaşkanımıza tebrik telefonları için şükranlarımızı arz ediyoruz. 

Bu sonuçlarla Artistik Cimnastik Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nı bir altın madalya, bir bronz madalya, bir Olimpiyat kotası ve dokuz finalle tamamladı.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR