Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Şampiyonlarımızı Kabul Etti - 2021-06-02

Son sekiz ayda uluslararası organizasyonlarda sayısız ilki gerçekleştiren, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında madalya alan cimnastikçilerimizi ve antrenörlerimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Sporcularımızla tek tek ilgilenen ve söz veren Cumhurbaşkanımız ‘’Değerli sporcularımız, kıymetli hocalarım sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, milletin evine hoş geldiniz. Sizleri burada ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti özellik ifade etmek istiyorum. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda birinci olan Ayşe Begüm evladımızı sizler adına en son şampiyonumuz olması hasebiyle kutluyorum. Uluslararası müsabakalarda ülkemizi başarıyla temsil eden siz cimnastikçilerimizi yine şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Rabbimden başarılarınızın katlanarak devam etmesini niyaz ediyorum. Atletizmden karateye, güreşten basketbola kadar birçok branşta son dönemde elde ettiğimiz başarılar milletimizin göğsünü kabartıyor. Sporun her alanında dünyada üst sıralara tırmanan Türkiye’nin daha önce sınırlı varlık gösterdiği cimnastikte de yeni bir hava yakalaması geleceğimiz adına gerçekten ümit vericidir. Ülkemize ve milletimize yaşattığınız sevinçler için tekrar her birinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Bayrağımız birincilik kürsüsünde dalgalandığı zaman bambaşka bir gurur bizler için, milletimiz için oluyor. Bunu da ben başaracağınıza inanıyorum. Ödüllerinizin hayırlı olmasını diliyor, sizlere olan desteğimizin artarak devam edeceğini özellikle belirtmek istiyorum’’ ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanımıza Türk sporuna verdikleri destek için teşekkürlerini arz ederken, Federasyon Başkanımız Suat Çelen, son yıllarda kazanılan başarılar ve cimnastiğin ülkemizdeki gelişimi ile alakalı bilgi verdi. 

Kabulün sonunda Cumhurbaşkanımıza; Federasyon Başkanımız, sporcularımız ve antrenörlerimizin imzaladığı formamız sunuldu. Formada ‘’Sayın Cumhurbaşkanımız; Desteklerinizle himaye ettiğiniz Türkiye Cimnastik Federasyonu sporcularının alın terini saygılarımızla arz ederiz’’ mesajına yer verildi.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR