İstanbul ve İzmir'de Kafilemize Coşkulu Karşılama - 2021-08-05

2020 Olimpiyatları için Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan olimpik kafilemiz yurda döndü. Kafileyi sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda karşılayan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, kafiledeki sporcu ve antrenörlere çiçek takdim etti. Törene İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu da katıldı. Ayrıca antrenmanlarıni İstanbul’da sürdüren milli sporcular karşılamada yer aldı.

İstanbul’daki törenin ardından İzmir’e uçan kafilemizi Vali Yardımcısı Erhan Günay, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdür Murat Eskici, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, milli sporcular ve aileleri karşıladı. Milli cimnastikçilerimiz marşlar, tezahüratlar ve çiçekler eşliğinde karşılandı.

Paralel bar aletinde aldığı bronz madalyayla cimnastikte Türkiye'nin ilk olimpiyat madalyasını kazanan Ferhat Arıcan, "Gerçekten inanılmaz bir gurur. Her zaman söylüyorum bu Türk spor tarihinde çok büyük bir başarı oldu, sadece cimnastik için değil. Bu bir ekip işi hep beraber başardık. Bu olimpiyat madalyası inşallah geleceğin yeni nesillerine umut ışığı olacak. Daha da büyük başarılar kazanacağız. İnşallah bu madalya ile çığır açacağız. Burada bizi karşılamaya gelen herkese bu mükemmel karşılama için herkese çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR