Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nde Türk Cimnastiğine İki Ödül - 2021-09-29

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan 67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödül töreni Volkswagen Arena’da yapıldı. Prestijli ödül töreninde Yılın Sporcusu Ödülü’nü; İbrahim Çolak, Jüri Özel Ödülü’nü ise Ferhat Arıcan kazandı. Türk cimnastiğinin iki ödül kazandığı organizasyonda Federasyon Başkanımız Suat Çelen, Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Ödülü’nü takdim etti.

Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan tarafından Yılın Sporcusu Ödülü takdim edilen İbrahim Çolak, ‘’Burada bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. İkinci kez aday gösterildiğim bu tören için değerli halkımıza teşekkür ediyorum. Hedeflerimize ulaşmak için pes etmemiz gerektiğini durmadan çalışmam gerektiğini gösterdi. Bu başarıları tek başıma kazanmadım. Bakanlığımıza, Federasyonumuza, aileme, takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Törende Jüri Özel Ödülü'nü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'dan alan Ferhat Arıcan, ‘’Çok güzel bir dönemden geçiyoruz cimnastik adına. Ülkemize Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda kazandırdığım ilk madalya ve öncesinde kazandığım başarılar... Son 1.5 sezon rüya gibi geçti. Yolda gördüğüm çocukların ‘Ferhat abi seni olimpiyatta izledim cimnastiğe başlayacağım’ demesi her şeyden önemli. Ailelere sesleniyorum; çocuklarınıza güvenin onlara destek verin. Sevgili aileme, eşime, arkadaşlarıma, tüm ekibime teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR