Vestel Federasyonumuzun Ana Sponsoru Oldu - 2021-12-15

Vestel, Federasyonumuz ile olan sponsorluk sözleşmesini genişletti. Daha önce co-sponsoru ve ritmik cimnastik branşımızda ana sponsor olan Vestel, tüm branşlarımızın sponsoru oldu.

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden Vestel, spora yaptığı yatırımlarla dikkatleri çekiyor. Mart ayında Federasyonumuzun co-sponsoru ve ritmik cimnastik branşımıza ana sponsor olan Vestel, şimdi bu iş birliğini daha da genişletti. Sponsorluğun detayları Başkanımız Suat Çelen, Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu, Dünya Şampiyonlarımız Ayşe Begüm Onbaşı ve İbrahim Çolak’ın katıldığı toplantıda aktarıldı. Yapılan yeni anlaşma kapsamında Vestel, ritmik cimnastik dışında kalan 7 branşımızı da sponsorluk kapsamına dahil etti. Bununla birlikte Federasyonumuzun da ana sponsoru oldu.

Sporun farklı dallarına desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, voleybol, espor, hentbol, bisiklet ve yelkendeki sponsorluklarıyla ülkemizde hem spor dallarının hem de sporcuların gelişimini destekleyen Vestel, Federasyonumuzun ana sponsoru oldu.

Federasyon Başkanımız Suat Çelen, Vestel ile büyük bir uyumla çalıştıklarını belirtirken Suat Çelen, “Vestel grubunun Türk Sporuna verdiği desteği hepimiz çok iyi biliyoruz. Ritmik Cimnastikte grup milli takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasının ardından beraber çok güzel bir yol yürüdük. Vestel ritmik cimnastik milli takımımızın ana sponsoru, cimnastik federasyonumuzun ise tanıtım sponsoruydu. 1 yıllık süreç içinde Vestelin tüm branşlarımızı tanıması, diğer branşlarımızda gelen büyük başarılar ile beraber Vestel federasyonumuzun ana sponsoru olma kararı aldı. Cimnastik branşı, tüm sporların temeli olmasının yanı sıra diğer spor branşlarına da sporcu yetiştiren bir misyon üstlenmektedir. Bu nedenle vestelin desteği aslında sadece cimnastiğe değil türk sporcuna olacaktır. Çok önem verdiğim diğer bir konu ise vestelin destek verdiği lisanslı sporcularımızın %70 oranında kadın olmasıdır. Kendilerine bu katkıları için özellikle çok teşekkür ediyorum. Diğer taraftan Türk cimnastiğinin son yıllardaki çıkışı ve özellikle Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Oyunlarında aldığı madalyalar, cimnastiğin 12 ilden 81 ile yayılması, 600 sporcudan 25 bin yarışmacıya çıkması, 1200 lisanslı sporcudan 120000 lisanslı sporcuya ulaşması bizim ne kadar büyüdüğümüzün bir göstergesi oldu. Türk cimnastiğinin hedefi yayıldığımız 81 ilin ilçelerine de yayılmak olacaktır. İsteğimiz sporcu sayılarımızı milyonlara çıkarmaktır. Bu bağlamda Vestel sponsorluğunun ve desteğinin Türkiye’nin her iline her köşesine yayılmamız için çok büyük bir katkısı olacağına inanıyorum. Vestel grubuna tekrardan çok teşekkür ederim. Bu güzel iş birliğimiz ile beraber daha çok başarıya imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Ergün Güler: “Cimnastik ile başarıdan başarıya koşacağız”

Federasyonumuz ile yürüdükleri yolda hem önemli başarılar hem de büyük bir gelişim elde ettiklerini belirten Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Her zaman ifade ettiğimiz bir şey var: Spor sponsorluklarının başarılı olmasını sağlayan temel bileşen sürdürülebilirlik. Vestel olarak biz bunu en son voleybol iş birliğimizde göstermiştik. Şimdi de Türkiye Cimnastik Federasyonu ile benzer bir yola çıktık. Ritmik Dal sponsorluğu ile başladığımız birlikteliğimizi büyüterek Federasyonumuzun ana sponsoru olduk. İlk basın toplantımızda şunları ifade etmiştim: Umut vadeden, geleceği parlak başarılı genç sporcularımızla tüm camiaya dokunmak istiyoruz. İşte şu an gerçek anlamda tüm camiaya dokunabilme fırsatını bize sağladığı için Sayın Çelen’e bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’de cinmastik hak ettiği yerde değil. Ancak gençlerimiz başarılarına başarılar katıyor. Biz de bu başarılarda onların yanında, onlara her zaman destek olmak istiyoruz. El ele cimnastiği Türkiye’de olması gereken yere getireceğimize inanıyorumifadelerini kullandı.

Federasyonumuz ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden dolayı gurur içinde olduklarını belirten Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu ise ”Vestel kendi gelişimini toplumun gelişimi ile eş değer gören bir marka. Spor ise toplumun gelişimindeki en önemli aktörlerden biri. Bu nedenle sporu ve sporcuları desteklemeyi, onların gelişimine katkıda bulunmayı çok önemsiyoruz. Biz bir sponsorluğa baş koyduğumuzda sadece finansal destek sağlayıp geride duran bir marka değiliz. Birlikte olduğumuz spor dalının gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, sporun ülkemizde hak ettiği yere gelmesi, sporcularımızın dünyadaki rakipleriyle rahatlıkla mücadele edebileceği seviyeye gelmesini istiyoruz. Ülkemize büyük başarılar getirebilecek potansiyelde sporcularımız var. Biz de onları desteklemeye çalışıyoruz. Her zaman ‘Vestel’le Olur, Neden Olmasın?’ diyoruz. Türkiye Cimnastik Federasyonu ile genişlettiğimiz sözleşmemizin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Birlikte çok büyük başarılara imza atacağımızdan hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR