SPORCULARIMIZ YENİ SEZON HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI - 2022-01-14

Olimpik ve TOHM projelerinde yer alan artistik, ritmik ve trampolin cimnastik branşlarımızda 9 ilden (İzmir, Bolu, Ankara, İstanbul, Samsun, Konya, Antalya, Kayseri, Karabük) toplam 98 sporcumuz Ankara Eryaman Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde ölçümlere katıldı.

6 Ocak Perşembe günü başlayıp 14 Ocak Cuma günü sona eren ölçümlerde, sporcularımız birtakım mikrobiyolojik, psikolojik, performans ve fizyoterapi-rehabilitasyon testlerine tabi tutuldu. Testleri başarıyla geçen sporcularımız yeni yıla hazırlıklarını tamamlamış oldu.

Yapılan test verilerinin Federasyon için de çok önemli olduğunu belirten Başkanımız Suat Çelen, "Sporcularımızın eksiklerini görmek ve ona göre çalışmalarımızı planlamak açısından son derece önem arz eden bu testleri uygulayan tüm ekibe teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yeni yıl hedeflerimiz için sporcularımızın durumunu ortaya koyan bu testlerin çok iyi bir rehber olacağı inancıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR