DEĞERLİ İL MÜDÜRLERİMİZİN CİMNASTİĞE BAKIŞI - 2015-03-01

Cimnastik branşı tüm spor branşlarının başlangıcıdır. Kız ve erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan, özellikle en erken yaşta başlanabilen bir spor dalı ve tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır.

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır.

Hizmet alımı yöntemi ile ilimizde 2010 yılında cimnastik antrenörü alımı yapılarak başlayan cimnastik çalışmalarımız; açılacak olan yeni tesislerimizdeki salonumuzda temel ve artistik cimnastik dallarının geliştirilmesi ve yaygınlaşması;  ilimizde sporcu sayımızı artırarak Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında yarışabilecek sporcular yetiştirmek temel hedefimizdir.

"Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Zeki KUŞ'a değerli görüşlerinden dolayı teşekkür ederiz."

 

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün Hizmet Alımı Cimnastik Antrenörü Derya DEMİROK tarafından gerçekleştirilen cimnastik antrenmanlarından görüntüler

 

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR