Aydın İl Müdürümüzün Değerli Görüşleri - 2015-05-04

Bir sporcuda olması gereken motarsal özellikler olan kuvvet, esneklik, dayanıklılık, sürat, koordinasyonun ayrıca fiziksel ve zihinsel gelişim için cimnastik sporunun önemli olduğu bir gerçektir.

Biz de bu doğrultuda kurumumuz olarak cimnastiğe uygun yaş grupları ile Artistik Cimnastik, Ritmik Cimnastik ve Step Aerobik branşlarında kurumumuz uhdesinde çalışan Antrenörlerimiz Soner AYVAZ ve Özge TURHAN nezaretinde İl Müdürlüğü bünyesindeki cimnastik salonunda faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Daha fazla başarı elde etmek için bu sporu yaygınlaştırmak ve geliştirmek adına kurumumuz olarak tüm imkanlarımız seferber edilmiştir. Branş adına yapılan bu çalışmaların meyvelerini yıllar içerisinde gerek lisanslı sporcu sayısı, gerekse faaliyetlere katılım ve derecelerin artması ile görmekteyiz.

Bunun yanında Federasyonumuzun İlimize yapmış olduğu malzeme, branşın ve sporun gelişmesi için verilen her türlü imkan ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletir, Federasyonumuzla koordineli çalışmalarla ilimizde cimnastik branşının gelişmesi, yaygınlaşması ilimizde sporcu sayımızı artırarak Ulusal ve Uluslararası düzeyde yarışabilecek sporcular yetiştirmek için gerekli çalışmaları devam edeceğimizi belirtiriz.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR