Malatya İl Müdürümüzün Değerli Görüşleri - 2015-04-01

İl Müdürlüğümüzde Metehan KARATAŞ ve DERYA ŞAHİN Hizmet Alımı Yolu ile Cimnastik Branşında Antrenörlük yapmaktadır.

İlimizde 30 Kulüp Cimnastik branşında aktif olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca 689 Lisanslı Cimnastik sporcumuz vardır bunların 493 ise faal durumdadır.

2006 yılında Gençlik merkezi binası ile birlikte kullanılmakta olan spor salonu cimnastik salonuna dönüştürülerek kullanılmaya başlanmıştır.

Ancak yıllar içerisinde fizik olarak oldukça  yıpranmış durumda olan binanın ve Cimnastik aletlerinin bakım onarım ve değişimine ihtiyaç duyulmaktaydı. Federasyonun yeni başkanı Sayın Suat ÇELEN ile istişare edilip malzeme desteği sağlandıktan sonra, binanın onarım, bakım ve ilave tribün işleri de Gençlik Spor Bakanlığımızca gönderilen ödenekle çözüme ulaştırılıp Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ki tek Müstakil Cimnastik salonuna kavuşulmuş oldu.

Tüm Malatya Cimnastik camiası adına Gençlik ve Spor Bakanlığımız ,  Spor Genel Müdürlüğümüze ve Federasyon Başkanlığımıza teşekkürleri bir borç biliriz.

İl Müdürlüğü olarak daha önce düşük ölçekli bir şekilde başlatılmış olan Cimnastik faaliyetlerine yeni istihdam edilen antrenörler eşliğinde daha geniş çapta ve elit sporcu yetiştirmeye yönelik olarak bilinçli bir şekilde devam edilecektir.

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR