Pilatesle İlgilenenlerin Dikkatine - 2015-03-18 12:18:38

PİLATESLE İLGİLENENLER

LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM

 

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile herhangi bağlantısı bulunmayan, verdiği hiçbir belge resmi işlemlerde geçerli olmayan, Uluslararası Pilates Federasyonu adı altında faaliyet gösteren derneğin halkımızı kandırmaları devam ediyor.

Web sayfalarındaki ilanlarına göre:

  • İSTANBUL PİLATES EĞİTMENLİK SERTİFİKA PROGRAMI   30 Mart-5 Nisan 2015 tarihleri arasında

Levent Mahallesi  Ebulula Mardin Caddesi Ülgen Sokak

No:146 Levent Beşiktaş İstanbul adresinde,

  • İZMİR PİLATES EĞİTMENLİK SERTİFİKA PROGRAMI  23--29 MART 2015 tarihleri arasında

İzmir Merkezlerinde, Ali Çetinkaya Bulvarı No:9 K:3 D:4  Alsancak/İzmir adresinde,

  • BURSA PİLATES EĞİTMENLİK SERTİFİKA PROGRAMI  16-22 Mart 2015  tarihleri arasında

Tuna Cad. Esra Sitesi B Blok Kat:1 Daire :1 Nilüfer/Bursa adresinde,

yapılacakmış.

 

Telefonla bilgi talep ettiğinizde;

İstanbul eğitiminin MEB onaylı olduğu ve stüdyo açmaya yaradığı, bu eğitimin  6.000.- TL. olduğu,Diğer illerdekilerin sadece belge niteliği taşıdığı ve ücretinin 1.600.- TL. olduğu,MEB onaylı alınan belgeler ile işyeri açılabildiği ve belge ile eğitmenlik yapılabildiği,Cimnastik Federasyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çalıştığı için oradan alınanlarda aynı şekilde geçerli olduğu,Pilatesin bir spor olmadığı,Derneklerine bağlanıldığında m2  usulü  bayilik verildiği, büyüklüğe göre klinik pilates stüdyosu için 50.000.- , pilates stüdyo için 30.000.-, butik stüdyo için 20.000.- TL. yatırılması gerektiği,Böyle durumlarda denetimlerin kendilerince yapıldığı, kimsenin karışamadığı,

gibi bilgiler aktarılıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca nasıl bir işlem yapıldığı, hukuki olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağı bulunmayan bir derneğe hangi mevzuat çerçevesinde onay verdiği hususlarında bilgi alınmak üzere resmi temasa geçilmiştir.

 

Özellikle BESYO’larda okuyan öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm halkımıza, bu ve bu tür, herhangi meşruiyeti olmayan kişi ve kuruluşlara karşı dikkatli olmalarını, Cimnastik Federasyonunca yapılan kademe kurslarında, işyeri açmada veya açılmış işyerinde çalışmada geçerli olmayan belgeler için zaman ve maddi kayba uğramamalarını, sporla ilgili tüm sorulara Gençlik ve Spor Bakanlığı şemsiyesi altında cevap aramalarını tavsiye ediyoruz.

 

CİMNASTİK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Uluslararası Cimnastik Federasyonu Avrupa Cimnastik Birliği
VESTEL BESS

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR